Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Co koupit WD Raptor nebo SDD

Co koupit na systém ? WD Raptor 250GB,SDD Crucial 500-550..250GB nebo SDD Samsung. Ve prospěch Raptora mluví cena velikost, tak nějak jsem byl pro něj rozhodnutej ,ale na jinejch fórech zase mluví ve prospěch SDD .Ještě jestli nebude problém s MB SATA ll

- Vypadá to ze budu jeden z jediních co by SSD doporučil.
- Slysel jsem hodnē spatného na SSDéčka a jejich poruchovost, ale uz nikdo nenapíse, ze si za to nekterí uzivatelé v mnoha prípadech mohou samy.
- Po Secure erase jde vrátit performace, vypnutí automatické defragmatace a podobnych vēcí jde hodnē predejít moznym tzv. poruchám.
- Kdyz uz si nekdo nēco kupuje, má si zjistit, jak ty vēci(hardware) funguje.
- Osobnē jsem videl jen 1 SSD z 20, kde slo opravdu o kaz.
SSD, se hodnē zlepsily a jejich koupē bych se nebál.
TiP~ V case bych je neumistoval tēsnē nad klasické HDD kde Teploty múzou byt visí.

Tys jeste nic nekoupil?

Zalezi na prioritach, mam Raptora v jednom nehernim PC a je slyset, ale odezva systemu vyborna. na druhem hernim PC mam SSD Crucial M4 256GB a tiche a na hry paradni, ale pro zmenu tam rve grafika. :-D

Takze pokud preferujes ticho a neprerve ti to neco jineho, tak SSD (Crucial, Samsung), jinak je to jedno, neco kup.

A ten Black je natom líp než Blue cose týká rychlosti nebo ta cena navíc je jenom zatu delší záruku...Definitivně vybírám teď jenom mezi Black 1TB a Raptorem 250GB,tohle jsem se dočet a tak SDD nekoupím ...

ona třeba teď když už je 240gb ssd za 3000kč to ani není tak hrozné, dát na to pár titulů není problém ....
problém je odhadnout hru ... jsou hry, které SSD skoro vůbec neopotřebí, ale jsou hry, které SSD neustálým přepisováním, načítáním a blabla doslova vyždímou a není pak problém v takové situaci SSD odrovnat za rok...

No, taky se mi to nezdálo.
//Já mám Crucial M500 a zatím vše OK, v MP hrách jsem cšude vždy první a PC se mi zapíná pár sekund, uvidímě, mám na tom jen hry a systém, takže když se to podělá(3 letá záruka), tak jim to jednoduše příjdu vrátit a vezmu si další.

ona třeba teď když už je 240gb ssd za 3000kč to ani není tak hrozné, dát na to pár titulů není problém ....
problém je odhadnout hru ... jsou hry, které SSD skoro vůbec neopotřebí, ale jsou hry, které SSD neustálým přepisováním, načítáním a blabla doslova vyždímou a není pak problém v takové situaci SSD odrovnat za rok...

Není to hovadina? Jsem měl za to, že přesně kvůli tomu se kupuje SSD, protože tyhle věci řeší rychlejí a člověk tak polovinu hraní nezírá na to točící se kolečko.

Je to hovadina. Se divim, ze sambilionk na takovej nesmysl nalitnul. Nekoupis-li vylozene smeckovy SSD, tak ho nemas sanci pri normalnim pouzivani opotrebit driv jak za 10 let, tak dlouho ti pravdepodobne stejne nevydrzi, ani ten pocitac tak dlouho mit asi nebude.

Do WD Black bych kvuli instalaci OS nesel, to si sezen levnyho dvouplotnovyho Seagate 7200.14 a mas to stejne rychly.

Na system bud WD Raptor nebo SSD Crucial, Samsung.

Taky jsem do něj šel, teď jak minimalizovat šance na poruchu?
Někdo tu psal "Po Secure erase jde vrátit performace, vypnutí automatické defragmatace a podobnych vēcí jde hodnē predejít moznym tzv. poruchám."
Mohl by to prosím někdo převést do češtiny? Případně co vše je ještě možné udělat?