Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zamrznutá obnova továrního nastavení

Dobrý den,
potřeboval bych poradit. Mám notebook Samsung NP355V5C s OS Windows 8 64-bit. V poslední době se začal sekat, zamrzávat a podobně, nic nepomáhalo a tak jsem se rozhodl obnovit tovární nastavení. Jenže se neobnovilo správně, spoustu věcí chybělo,např. Realtek a podobné základní věci. Na radu známého jsem to tedy zkusil znovu, po kliknutí na obnovu se začal PC restartovat, ale poté zamrzl, na obrazovce je jen logo Samsungu a nic se neděje. Je bezpečné zkusit PC vypnout? Je nutné vyhledat odbornou pomoc? Dík za odpověď.

Neexistuje. Tovární nastavení je možné jedine po reštarte PC z Recovery oddielu, ktorý máš dodaný v OEM verzii OS W8 a je situovaný na partícii neoznačenej písmenom (cca 17GiB).
---
Zrejme si vykonal obnovu z poslednej zálohy systému, ktorú si mal ešte pred vykonaním tejto zálohy taktiež riadne sprznenú.

Pokiaľ viem, tak Samsung má skrytú partíciu (oddiel) z ktorej obnovíš pôvodný OS W8.

Samsung taktiež vlastní svoj nástroj /Recoverysolution/ nainštalovaný na noťasoch určený na obnovu systému z tejto OEM partície. (po reštarte tuším kláves F4, objaví sa zelená obrazovka).

Ak máš od predajcu inštalovaný OS W8/64 bit., zrejme bude robená inštalačka cestou EFI na UEFI boot, kde sú na hdd uložené informácie Biosu. O tieto údaje prídeš pokiaľ preinštaluješ svojpomocne OSW8/64 bit. cestou externého média.

http://www.samsung.com/us/support/supportOwnersHow ToGuidePopup.do?howto_guide_seq=4124&howto_guide_s tep_no=4&prd_ia_cd=N0000136&map_seq=25954