Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem pc pro dědu

DObrej

snažím se složit pc pro dědu, potřebuje to jen na internet, moc se neorientuju v low endu , cenu si představuji pod 5000

zatim mam tohle: http://www.czc.cz/95dd6qqj9ei8mbsi3tgn5cdhhb/sezna m

prostě žádné zbytečnosti, zdroj v pc, chladič už k procesoru, atd

pokud má někdo nápad jak zvýšit výkon při zachování ceny, nebo jetli je už nejaký lepší procesor atd budu rád za info.

loading...

Já viděl při reklamaci svého Colorsit 550W z kterýho se zablesklo jak blesk kdyby doněj uhodil a smrad po celý místnosti ,(v průběhu měsíců to sem tam vypnulo Pc we Win )v obchodě 16 na jedný hromadě na vyhození,použití Pc čistě na net.Vzhledem k tomu že Pc běží a stahuje ikdyž nejsem doma ,nic takovýho už nechci vidět,ten alspoň měl nějakou ochranu která zafungovala,každýho věc co koupí ale ať pak nebrečí ...Taky jsem viděl zdroje lehký jak papír co jedou ještě dneska,ale taky pár co odkouřili celý Pc.

Já bych se ani tak moc nebál toho, že to zdroj odpálí, to se tak často nestává. Sračka zdroj je ale jedna z nejhorších věcí, které si je možno koupit. Sračkozdroje jsem měl za poslední dobu dva - oba se povedly!
První (ten jsem právě dostal v bedně, nějaký noname) označení bylo něco jako "Z-350". Naivně jsem se tedy domníval, že by to mohlo značit 350W. :D
Byla to 250W a účinně byla schopná dotovat tak 100W (padalo mi to s FX-4100 a INTEGROVANOU HD3000 a to dokonce i při třeba přehrávání na youtube, hrát se s tím absolutně nedalo). Navíc s tím zdrojem nějak divně chrochtal disk.
Druhá perla je tuším Eurocase 450W (nechce se mi to otevírat). Zdroj v nepravidelných intervalech při spuštění počítače vypne a komp nejde zapnout. Jednou to funguje dva měsíce, jindy dva dny. Pomůže až různé vytahování ze zásuvky a zapínání zdroje když mu nejde proud apod. Po pár minutách sraní se to vždycky chytí.

Nemaluj čerty na zeď. Slabší kancl PC s integrovanou grafikou ten zdroj nebude nijak přetěžovat a je velká pravděpodobnost hraničící s jistotou, že to dřív zastará morálně, než že to chcípne. Chcípnout může i zdroj prémiové značky.
Do PC, co poběží hodinu dvě denně na prohlížení webu není potřeba kupovat nějaký hyper super ultra zdroj 800W s dvaceti certifikacemi.

no tak to prr! Mrtvých PC opravuju každý rok cca 50ks, 2/3 jsou výhnitky úplné (kdy zdroj "světoznámé" značky ColorSHIT, RedSral apod. vezme sebou celý pajšl), zbytek je "jen" zdroj (to bývá případ ErrorKaše a Futrónu, jsou to sice taky ošizené zdroje na hovno, ale málokdy usmaží celé PC)

Já bych mu zase omlátil o hlavu to PC za těch "pod 5000,-" Asi dědka moc rád nemá.

Při současné ceně PC se dá pro dědu sehnat něco za 5000,- v Avizu, nebo se zamyslet nad cenou dědy a přitlačit. Pokud není dezorientovaný jako ty, jistě začne brzy střílet nějaké Němce nebo mimozemšťany, bude chtít udělat něco s fotkami, zkouknout porno atd.