Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem PC sestava do 20tisíc

Ahoj.

Chtěl jsem si koupit notebook, ale kamarád mě ukecal, že když ho mám prakticky na doma a na občasné hraní her je notebook za 20 zbytečný a je lepší si sestavit stolní.
No moc tomu skládání komponent nerozumím. Prošel jsem spoustu for, každý má jiný názor. Hlavně na procesory intel vs. amd..
tak mi prosím poradtě, jestli takto navržená sestava je v pohodě?
díky moc

basket.php

Po upravě to vypadá, že ti tam chybí traktor klapky, jelikož poznáš řev "box" chladiče a zbytečně předražený procesor, navíc TN monitor?

O pár stovek levněji s větším grafickým herním výkonem a vyváženější návrh cena/výkon AMD FX - bez OS Win /21 152.-/

http://www.alfacomp.cz/php/basket.php?items=_0TUP0 12F8K011WQQ0116NT011Y0R012MYM011O1X011PJ3011RWO012 NN8010WXU01

(5% nad limitem by snad už nebyla taková rána, sestavení zdarma máš na CZC.cz)

Nevím, taktéž jsem byl zastánce Velouše, za peníze poskytl svižnost a vcelku velký prostor.
Osobně teď ale vlastním Samsung 840 EVO 120GB a jeho cena je nyní pod dvěma tisíci. Mám zato, že už se i vyplatí. Samozřejmě to není disk, na který člověk nahraje OS, 20 her a 60 aplikací, ale žít se s tím v pořádku dá. Já tam mám OS, 3 větší aplikace a střídám tam 3 hry (nainstaluji, zahraji, dohrajim a zase odinstaluji).

Popravdě řečeno, nebaví mě neustále přesvědčovat lidi o tom, že VelociRaptor je výhodná koupě. M-Pol mi dá jistě za pravdu, že je to leckdy velice složité a únavné. Samozřejmě krok špatným směrem bych úmyslně neudělal, výměnu SSD za Velouše - nepovažuji za chybu.

Na odpověď s monitorem bylo už pozdě (šel jsem spát), odpověď s velice zdařilou sestavou již má nad tímto postem od M-Pola. Považuji to tedy za dořešené. Jen jsem chtěl odepsat na to proč SSD a proč né Velouš.

Né že bych se mu klaněl, ale nevadí mi. V případě, že se sáhne po něčem nejméně poruchovém (čímž je dle mého názoru Samsung a Crucial), proč ne? S 250GB SSD bych už trochu více přesáhl finanční strop 20 tisíc. Samozřejmě tu sestavu jsem zde hodil naslepo, nebylo totiž řečeno, že k tomu má být i monitor, čímž můj návrh ztratil smysl.

Přesně, ohledně SSD 240GB fofrdisku a 500GB VR za stejnou cenu, je stále pro mě zajímavější a hlavně spolehlivější VR, ale už nikoho nemíním přesvědčovat a neustále to dokazovat.
Navíc, do herních sestav za "pár" korun s omezeným limitem, cpát prťavý "fofrdisk" a to třeba na úkor výkonnější g.karty nebo procesoru je hovadina.
(ať si každý nabije hubu sám, jde o jeho prachy)