
PC sestava do 20tisíc
Ahoj.
Chtěl jsem si koupit notebook, ale kamarád mě ukecal, že když ho mám prakticky na doma a na občasné hraní her je notebook za 20 zbytečný a je lepší si sestavit stolní.
No moc tomu skládání komponent nerozumím. Prošel jsem spoustu for, každý má jiný názor. Hlavně na procesory intel vs. amd..
tak mi prosím poradtě, jestli takto navržená sestava je v pohodě?
díky moc
Bez OS: http://www.czc.cz/d9sevrimkmh6ja3e2bmtma6n33/sezna m
S OS: http://www.czc.cz/0s48081adsjqt9tcbton1n2lud/sezna m + http://www.czc.cz/microsoft-windows-7-home-premium -cz-64bit-oem/70092/produkt
díky za odkazy. Možná jsem měl připsat, že tu sestavu potřebuji i s monitorem. chybí mi tam taky mechanika a četl jsem, že chladič na procák by se měl koupit taky lepší. Možná se zeptám blbě, ale je nutné investovat 2300Kč do win 7?
Je. Není
..
SSD? Proč SSD, navíc tak malý? Aspoň 250GB. Proč ne Velouš?
V ty ceně to má akorát na WD Blue nic víc....a FX6300
Ten, jehož nick vždy zkomolím, má v sestavě SSD. Volil bych půlku Velouše na všecko. Bez datového (časem tero/dvě/tři na USB).
No nebo tak,ještě dodám že má blbej monitor TN....za 3000 má IPS BenQ.
radši teda tento?
23-benq-gw2320-d486313.htm
Jo přesne tenhle....
Takže. Po úpravě to vypadá takto.. Snad to už je funkční :D
http://www.alfacomp.cz/php/basket.php?items=_1RWP0 11ZK601163A012FDF01186B011HGP010WXU012G91011Y0R01
jen mi tam teda lítají dva litry :D
na čem bych mohl něco rozumně ubrat??
Po upravě to vypadá, že ti tam chybí traktor klapky, jelikož poznáš řev "box" chladiče a zbytečně předražený procesor, navíc TN monitor?
O pár stovek levněji s větším grafickým herním výkonem a vyváženější návrh cena/výkon AMD FX - bez OS Win /21 152.-/
http://www.alfacomp.cz/php/basket.php?items=_0TUP0 12F8K011WQQ0116NT011Y0R012MYM011O1X011PJ3011RWO012 NN8010WXU01
(5% nad limitem by snad už nebyla taková rána, sestavení zdarma máš na CZC.cz)
díky moc. Tohle vypadá dost dobře. O tom řevu jsem taky četl, takže tohle bude určo dobré řešení. 5% navrh je v pohodě :D
ještě jednou díky
Souhlasím
Nevím, taktéž jsem byl zastánce Velouše, za peníze poskytl svižnost a vcelku velký prostor.
Osobně teď ale vlastním Samsung 840 EVO 120GB a jeho cena je nyní pod dvěma tisíci. Mám zato, že už se i vyplatí. Samozřejmě to není disk, na který člověk nahraje OS, 20 her a 60 aplikací, ale žít se s tím v pořádku dá. Já tam mám OS, 3 větší aplikace a střídám tam 3 hry (nainstaluji, zahraji, dohrajim a zase odinstaluji).
Popravdě řečeno, nebaví mě neustále přesvědčovat lidi o tom, že VelociRaptor je výhodná koupě. M-Pol mi dá jistě za pravdu, že je to leckdy velice složité a únavné. Samozřejmě krok špatným směrem bych úmyslně neudělal, výměnu SSD za Velouše - nepovažuji za chybu.
Na odpověď s monitorem bylo už pozdě (šel jsem spát), odpověď s velice zdařilou sestavou již má nad tímto postem od M-Pola. Považuji to tedy za dořešené. Jen jsem chtěl odepsat na to proč SSD a proč né Velouš.
Takže se klonis spis teď k SDD ? On ani Crucial 250GB není extra drahej a stačí na systém i hry ve velkým.
Né že bych se mu klaněl, ale nevadí mi. V případě, že se sáhne po něčem nejméně poruchovém (čímž je dle mého názoru Samsung a Crucial), proč ne? S 250GB SSD bych už trochu více přesáhl finanční strop 20 tisíc. Samozřejmě tu sestavu jsem zde hodil naslepo, nebylo totiž řečeno, že k tomu má být i monitor, čímž můj návrh ztratil smysl.
Přesně, ohledně SSD 240GB fofrdisku a 500GB VR za stejnou cenu, je stále pro mě zajímavější a hlavně spolehlivější VR, ale už nikoho nemíním přesvědčovat a neustále to dokazovat.
Navíc, do herních sestav za "pár" korun s omezeným limitem, cpát prťavý "fofrdisk" a to třeba na úkor výkonnější g.karty nebo procesoru je hovadina.
(ať si každý nabije hubu sám, jde o jeho prachy)