Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem dual boot nainstalovano xp na win7

Ahoj,
mam win XP ktere je nainstalovano pres Win7.
Rozdeleni na disku je:

C: win XP
D: win7

Kdyz vlozim DVD win7 v XPcku mela by tam byt nabidka neco jako "opravit win7" a odtud by se mel dat nejak udelat dual boot. Ta nabidka tam ale chybí.

Nasel sem nejaky clanek zde:
https://neosmart.net/wiki/recovering-windows-bootl oader/
je to sekce "Attempt Two: Manually Repairing the Windows Bootloader".

Konkretne me zajima jestli mam v cmd rozjet i ty prikazy na obnovu mbr nebo staci jen prikaz bootrec.exe /rebuildbcd.

Hlavne jde o to aby se v nejhorsim pripade pak dalo nabootovat aspon do jednoho windowsu. Samozrejme idealne aby vznikla nabidka dual bootu.

Pls. jen rady od odborniku :-)

Diky

mam win XP ktere je nainstalovano pres Win7.
Pls. jen rady od odborniku

proč, když je tvůj postup instalace úmyslně blbě? na to je jednoduchá rada: znovu a pořádně.
ostatně k čemu je ti dual-boot, když si s ním nedokážeš poradit?

prikazy v CMD budu samozrejme spoustet pod xpckem, tak aby to fungovalo

budeš je spouštět z dvd, jinak to fungovat nebude. co si o tom myslíš ty je úplně jedno.

xp by teď mělo chodit. jestli ne, z konzoly zotavení obnovíš: fixmbr, fixboot.

pak pohledáš, kam si win7 nainstaloval adresář \boot - tento oddíl nastavíš nějakým partition managerem jako aktivní.
pak následuje oprava z dvd win7, z příkazového řádku:

bootrec /rebuildbcd
bootrec.exe /fixmbr

určitě nepotřebuju instalovat windowsy znova když tam mám veškerá data a programy. Jediné co potřebuju je chytré DVD s windowsem7 které nabídne nějakou nabídku pro opravu bootu (respektive nakopírování boot souborů na aktivní oddíl) a samo si nascanuje existující instalace windowsu, samozřejmě "nečekaně" tahle možnost tam není.

The end.

Datové soubory mám na dvou oddílech.

Ps. nechápu tvůj doporučený postup respektive proč bych měl označit oddíl s win7 jako aktivní když mám jako aktivní odjakživa označený oddíl C: s winXP. Sekundární Win7 který používám jen občas mám na oddílu D. Logicky by měl být označen jako aktivní první oddíl na prvním disku s OS.

stále nechápeš, jak může fungovat dualboot a přeformátování špatně nainstalovaného systému u tebe znamená ztrátu dat (pleteš si i systémový a datový disk). pak zase nechápu já, proč se do dualbootu vůbec pouštíš.

bootloader starého xp nezná nové win7. proto logicky tím aktivním oddílem bude ten s bootloaderem win7 (v adresáři \boot), bez ohledu na to, jak často je používáš, to s tím nesouvisí.

až někdy nabootuješ do win7, podívej se na písmeno disku, možná procitneš. tolik k tvojí logice.

nejjednodušším řešením po zpackané instalaci je boot z instalačního dvd, oprava startu w7.
přidání startu win xp je pak pomocí parametru /scanos.
nebo ve tvém případě raději doporučeným easybcd.