
Windows\WOW64\explorer.exe
Dobrý den,
mám jistý problém s PC. Avast antivirus a pak i AVG objevili "podezřelý" soubor explorer.exe*32 ve systemové složce WOW64. Já bych to normálně přehlédl nebo dál do karantény, avšak to nejde. Nejde ani smazat ani nic. Zpomaluje to PC a já jsem už bezradný ve Správce úloh mi to píše explorer.exe a explorer.exe*32(který žere strašně RAM aj CPU), tzn místo přetížení 20% jak obvykle mívá až 70-90%...
Prosím o radu co s tím...:'(
předem děkuji za odpovědi
PC: Windows 8 Home premium, CPU: Quad Core Q8300 2,5GHz, 4GB ram, 64xbit., nVidia GeForce 260.
Změna kategorie, původně: Software (karel)
Vypni ten proces v ctrl-alt-del sprava procesov a potom ho daj do karanteny alebo kam chces.
Zasa skvely antivir co nezabrani zavireniu a neni schopny mazat liecit nic, skvele programy.
P.S. az si zrusis explorer tak nabuduce nebudes mat plochu. ctrl-alt-del to isti (urob si kopiu toho explorer kamsi)
Problém je, že to nejde vymazat, nijak píše mi to že je spuštěn, zkoušel jsem i v nouzovém režimu furt se spouští, sotva ho vypnu ze správců :'(
Ty tam ale máš ty 32bitové verze exploreru spuštěné dokonce dvě. Aspoň si nastav ve správci úloh, aby zobrazoval cestu k souboru.
![[http://pc.poradna.net/file/view/18611-explo-png]](/file/view/18611-explo-png)
Jenže já ani nevím jak se to dělá...
Teď explorer.exe je vypnutý a ejhle zapl se další winver.exe 1GB Ram mi to žere..
Ve Správci úloh si zobraz cestu k souboru (nabídka Zobrazit - Vybrat sloupce... Cesta k souboru). Pak sem dej screen.
Pokud myslíte tohle tak zde
Nemyslím tohle, myslím tohle:
Hned provedu
Zde je prosím cesta k soboru
187 procesů (na druhém screenu dokonce 2019) asi není ve Windows 7 normální stav (mám jich tam 53). Navíc je jich na tom screenu vidět jenom cca 20%. Spusť msconfig, karta Po spuštění a dej sem další screen. Roztáhni pole tak, aby byla čitelná kolonka Příkaz.
Ono to skoro normální být může, když má v exploreru otevřeno hodně oken a každé je spuštěné jako samostatný proces. Chrome to dorazí, ten se chová stejně. Taky tam je TuneUp na tunění, to se musí, aby to bylo rychlejší.
Asi radsej urob vypis z hijackthis v nudzaku, a vloz to sem.
Tak tady je ten výpis
A to userinit.exe je tiez podozrive, to snad pouzival len WinXP, ale neviem teraz zhlavy
Takže zapnu nouzový režím a ten soubor smáznu a pak restart?
Nebo mám ještě XP Live CD že bych to nemusel ani instalovat
Hlavne si mal najprv odinstalovat vsetky antiviry:
Ovl.panely- software
Cokolvek co ma v nazve Avast, kliknes a das odinstalovat.
Cokolvek co ma v nazve AVG, kliknes a das odinstalovat.
restart Windows.
Ctrl-Alt-Del
kukas vytazenie CPU.
No tak uz jsem tu pres ten live Xp jenye v tom Temp nic neni je praznda
daj si v moznostiach zlozky zobrazit skryte subory a hladaj subor v roote C:, ne v zlozke Temp.
Alebo aj zmaz zlozku Temp, neviem zhlavy ci ta dvojbodkova vec neni nahodou pristup na metadata. Zmaz zlozku C:\Temp.
Provedu a pak mam spusit norm a nebo pres live?
Potom to predsa spust normalne, ze ci sa neico zmenilo.
A odprac si subory z plochy vsetky a odinstaluj antiviry, a restart (uz som vsetko pisal).
Ked nic z toho nepomoze tak preinstaluj Windows
Děkuji moc! už tam není, snad to tak bude i dál fungovat. Jsem smazal celou složku temp a pak při restartu mi něco napsalo to Live CD že došlo k obnově dat.
Coze ti napsalo? Ked ti bude pri kazdom spusteni pisat ze je tam neplatny zaznam, tak si spust msconfig (start-spustit: msconfig a zmackni enter) a na karte po spusteni si najdi ten neplatny zaznam ktory spustal to C:\temp a zrus ho
už jsem to zrušil a nespustí se to :)
Mě ten avast vyprchá za chvilku tak ho smáznu.
To máš ten Avast nějakou těkavou verzi?
Tobě nevadí, že tam máš současně Avast i AVG?