Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem windows problem - modra obrazovka a vinimka OE

Chcela by som Vas poprosit o vyriesenie problemu.ked pracujem s pocitacom tak po nejakej dobe sa mi ukaze modra orazovka windows.a je tam napisane ze na adrese 0028:C004A3E7 v VXD VFAT(01)+0000840F doslo k zasadnej vinimke OE.Vypise mi to ze mam restartovat pocitac alebo ak chcem pokracovat tak mam stlacit lubovolnu klavesu.A ak stlacim lubovolnu klavesu ostane mi cista obrazovka a musim pocitac na tvrdo vypnut a ani restartovat sa neda ako je to tam pisane.Dakujem velmi pekne!

[mod]Doplněn titulek - původně "windows problem"
Změna kategorie Ostatní -> Operační systémy (host)[/mod]

Tradičně jsi napsala málo informací...
Verze Windows? Konfigurace počítače? Verze OE? Odkdy se problém objevil? Příčin může být mnoho, nedá se jednoznačně napsat řešení. Možná chybné paměti, výsledek práce spywaru, přehřívající se procesor, atd...

Když nespouštíš OE tak se ta modrá obrazovka neobjevuje? Zkusit přeinstalovat OE, nebo radikální řešení, přeinstalovat celé Windows, pokud jsou v nějakém dezolátním stavu.

Tak zkus ten Scandisk zase zapnout.Co je OE nevím,to by Ti musel povědět autor příspěvku.Jinak Windows 98
nepatří mezi příliš stabilní,znám z vlastní zkušenosti.Modré obrazovky jsem měl také občas i když jsem měl Scandisk vždy zapnutý.

Jde o chybu VFAT, to znamená problém s diskem. Příčin může být několik:
1. disk - bud je tam mnoho chyb nebo disk odchází. Zkus spustit ScanDisk ve Windows, odstranit chyby. Pokud jsi ScanDisk vypnula, muze jich tam byt docela hodně
2. paměti - zkus nějaký test, např, GoldMemory

Někdy se stává, že komponenty se časem (zahříváním a ochlazováním) vysunou z patic nebo dochází k studenému spoji. Takze otevrit pocitac a zkusit pohnout se vsemi kartami a vse, co je zasazeno na desce v paticich, tak pritlacit. Pokud s tim nemas zkusenosti, nechej to zkusenejsim.

Lidi zlatí... Modrá obrazovka s textem že "na adrese 0028:....došlo k vyjímce 0E ve VXD..." se odjakživa objevuje pouze a jen v systémech Win9x (95, 98, 98SE, ME). Takže dotaz na OS je zbytečnej. Dál OE neznamená Outlook Express, ale "Nula É", v hexa soustavě 14 a tohle vždycky znamenalo ve Win98 problém s paměťovými moduly. Obecně hardwarovej průser. V 99% případů to byla vadná ramka. Takže otestovat paměť v Memtest86+ a hned je jasno.

V tomto případě je dotaz na OS naprosto zbytečný - v Linuxu se modrá obrazovka neobjevuje (tam je Kernel Panic) a ve WinXP (Win2000) se nepoužívají VxD, takže zbývá Win9x... Ten tip na Outlook Express mě opravdu dostal :-)

Nechápeš, že někdy při řešení problému hraje roli i jazyková verze OS nebo jeho revize, resp. instalovaný service pack? Opravdu bych chtěl vidět, jak z BSOD poznáš, že se jedná např. o Windows 98 SE English, odborníku.

A jestli ses při záměně OE a 0E pobavil, budiž ti to přáno.

jasně že poznám, jestli se jedná o Win98SE English - "na adrese 0028:C004A3E7 v VXD VFAT(01)+0000840F doslo k zasadnej vinimke OE" - v anglickejch woknech by to bylo "A fatal exception 0E has occurred at 0028:...". Pochybuju, že otázkupokládající to překládala z angličtiny. To by spíš napsala, že "Je tam niečo anglicky napísané a ja tomu moc nerozumiem..."

To by ses divil, jak někteří uživatelé dokáží interpretovat chybové hlášky - myslí si, že když je převypráví po svém, bude to pro dobro věci.

A opět se naskýtá otázka, jestli je snazší dedukovat jazykovou verzi pitváním chybové hlášky nebo zda-li by nebylo lepší, kdyby to uvedl přímo autor(-ka) dotazu?

Ještě mě pouč, jak z toho chybového hlášení poznáš verzi Win (95, 95B, Me, 98, 98SE)?

http://www.memtest.org/download/1.65/memtest86+-1.6 5.iso.zip

tohle stáhni, rozbal a vypal na prázdné CD jako Obraz CD. Pokud máš NERO, spusť ho, zruš tu úvodní tabulku a zvol Soubor - otevřít, nalistuj to ISO a vypal. Získáš spouštěcí CD. Restartuj počítač, klávesou DELETE se dostaň do BIOSu, jdi do Advanced settings, vyhledej položku Boot order (nebo Boot sequence, případně 1st boot device, 2nd boot device) a nastav to tak, aby jako první boot device bylo CDROM a jako druhé HDD0 (nebo IDE0). Ulož klávesou F10, strč tam to CD a nechej najet PC. Pokud ti najedou Windows, zkus to restartovat, pokud najedou i podruhé Windows, něco se nepovedlo... Měl by ti najet ten Memtest, nechej ho chrochtat aspoň 4 hodiny. Pokud po té době neukáže chybu (poznáš to podle červených řádků a podle toho, že pod položkou ERRORS není nula), tak je paměť dobrá a chyba bude někde jinde.

host a mia to chybove hlasenie nebolo napisane v anglictine ale v slovencine.Presne tak som to napisala ako to bolo na tej modrej obrazovke.A neviem ci OE je ako OE alebo nula E pretoze to tam je napisane tak ako som to napisala a tiez to neni rozoznat na tej obrazovke.