Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem windows problem - modra obrazovka a vinimka OE

Chcela by som Vas poprosit o vyriesenie problemu.ked pracujem s pocitacom tak po nejakej dobe sa mi ukaze modra orazovka windows.a je tam napisane ze na adrese 0028:C004A3E7 v VXD VFAT(01)+0000840F doslo k zasadnej vinimke OE.Vypise mi to ze mam restartovat pocitac alebo ak chcem pokracovat tak mam stlacit lubovolnu klavesu.A ak stlacim lubovolnu klavesu ostane mi cista obrazovka a musim pocitac na tvrdo vypnut a ani restartovat sa neda ako je to tam pisane.Dakujem velmi pekne!

[mod]Doplněn titulek - původně "windows problem"
Změna kategorie Ostatní -> Operační systémy (host)[/mod]

Jde o chybu VFAT, to znamená problém s diskem. Příčin může být několik:
1. disk - bud je tam mnoho chyb nebo disk odchází. Zkus spustit ScanDisk ve Windows, odstranit chyby. Pokud jsi ScanDisk vypnula, muze jich tam byt docela hodně
2. paměti - zkus nějaký test, např, GoldMemory

Někdy se stává, že komponenty se časem (zahříváním a ochlazováním) vysunou z patic nebo dochází k studenému spoji. Takze otevrit pocitac a zkusit pohnout se vsemi kartami a vse, co je zasazeno na desce v paticich, tak pritlacit. Pokud s tim nemas zkusenosti, nechej to zkusenejsim.

Lidi zlatí... Modrá obrazovka s textem že "na adrese 0028:....došlo k vyjímce 0E ve VXD..." se odjakživa objevuje pouze a jen v systémech Win9x (95, 98, 98SE, ME). Takže dotaz na OS je zbytečnej. Dál OE neznamená Outlook Express, ale "Nula É", v hexa soustavě 14 a tohle vždycky znamenalo ve Win98 problém s paměťovými moduly. Obecně hardwarovej průser. V 99% případů to byla vadná ramka. Takže otestovat paměť v Memtest86+ a hned je jasno.

V tomto případě je dotaz na OS naprosto zbytečný - v Linuxu se modrá obrazovka neobjevuje (tam je Kernel Panic) a ve WinXP (Win2000) se nepoužívají VxD, takže zbývá Win9x... Ten tip na Outlook Express mě opravdu dostal :-)

Nechápeš, že někdy při řešení problému hraje roli i jazyková verze OS nebo jeho revize, resp. instalovaný service pack? Opravdu bych chtěl vidět, jak z BSOD poznáš, že se jedná např. o Windows 98 SE English, odborníku.

A jestli ses při záměně OE a 0E pobavil, budiž ti to přáno.

jasně že poznám, jestli se jedná o Win98SE English - "na adrese 0028:C004A3E7 v VXD VFAT(01)+0000840F doslo k zasadnej vinimke OE" - v anglickejch woknech by to bylo "A fatal exception 0E has occurred at 0028:...". Pochybuju, že otázkupokládající to překládala z angličtiny. To by spíš napsala, že "Je tam niečo anglicky napísané a ja tomu moc nerozumiem..."