Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Upgrade PC

Zdravim. Kedze som zistil aj za pomoci tohoto webu, ze moja grafika konci tak by som rad zakupil novu a vyuzil moznost a upgradol svoj PC. Prosim o radu, co zakupit nove.
Financie: 650 - 700 Eur
Poziadavky a vyuzivanie PC: Strih videa/render. Novsie hry - World of Warcraft (priprava na novy datadisk), Assassin's Creed IV Black Flag a pod.

Komponenty:
Case - ATX
Zdroj: ELOLVE 550W
co je treba este dodam.
[image.png]

Co by som chcel urcite su 1x(2x) SSD Disky pre system a strih videa a aspon 384-bit zbernicu na grafike (uvazoval som nad R9 290), ale necham si poradit.
Dakujem

SSD na system neni zla vec (ptz ja zas nemam v laske hluk vyssi jak 0,000dBA :). Na data si kup normalny HDD. Nemusi byt 10tisic, staci 7200. Ak su to data na ktore sa nepristupuje moc tak kludne aj nejaky este pomalsi. Ja sice mam aj data na SSD lebo dBA :) ale zaloha na 2 externych HDD.

P.S. ale ked uz mas HDD v PC ktory stale ide, tak potom zas nema zmysel to SSD, ak nechces nutne rychlejsi start systemu o 10 sekund.

Spracovavanie videa nebrzdi disk, preto si myslim ze staci aj HDD. Aspon teda neviem co myslis spracovavanim, ale nejaka kompresia je zahul na CPU a HDD sa flaka.

P.S. o SSD si skus dat do vyhladavania poradne, ja o dnesnych nemam prehlad a bolo tu o tom uz vela diskusii. (ja mam 2-3roky stary model. Uz 2-3roky, logicky)

Bullshity. Jak říkám, musíš být chytrý - proč ukládat stahovaný crap na SSD? SSD není úložiště, na to máš sekundární disk, HDD. SSD je na věci, které chceš mít rychlé.
Moc koukáš na čísla a málo na technickou dokumentaci. Raprot může mít vysokou rychlost sekvenčního čtení a zápisu (i tak je většina SSD minimálně 2x rychlejší, 3x proti běžnému HDD), ale SSD vede hlavně v náhodném čtení a zápisu. Totiž, v HDD se musí 1) posunout čtecí hlava, 2) otočit plotna 1x. U většiny disků je to kolem 6 ns, u raptora o něco méně, ale pořád je to klidně 1000x více, než u SSD, kde se nic hýbat nemusí. V jednom taktu přijde adresa, v druhém se valí z disku data. to jsme u několika pico-s a méně.

Ale to jsou zbytečné detaily. V praxi platí, že SSD je brutálně rychlejší pro spouštění OS, načítání ve hrách, spouštění více aplikací naráz a agilitě, odezvě systému.

Já mám 128 GB SSD a vejde se tam systém, základní programy a několik her (až 10, to záleží). Bokově je 1TB HDD jako úložiště filmů, instalaček a málo hraných her. A taky SSD nehezky často měním, a přesto je zpomalení SSD těžko měřitelné. Tomu ssd jsou ale teprve 2 roky, za další 2 roky už na tom možná bude hůře. No co. Vezme se a vymění se, a rychlost bude svištět dál. :)

Ohledně častýho přepisování a snižování životnosti.....

Viděl jsi 120 TB dat pohromadě? :) I kdybys celý disk přepsal jednou denně, vychází to na 3 roky. Pokud jednou za týden jednu hru vyměníš za jinou, pfffff Smile
Reklamace se řeší tak, že máš 2 roky záruku.
A až odejde, prostě si koupíš nové, tou dobou už za poloviční cenu, nebo rychlejší, i když je pravda, že za poslední 3 roky se SSD moc nepohnuly, navzdory očekávání.

Převzato z jinýho fora....