Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Poradí někdo jak vytvořit pole z pole v PHP

Ahoj, mám takové pole které se mění obsahem i hloubkou

$arr                = array();
$arr['a']           = array('FOO' => 'a',   'BAR' => 'a2');
$arr['a']['b']      = array('FOO' => 'ab',  'BAR' => 'ab2');
$arr['a']['b']['c'] = array('FOO' => 'abc', 'BAR' => 'abc2');

pak znám klíče pro nová pole která potřebuji vytvořit které jsou totožné s klíči které potřebuji vypsat

$dis = array('a', 'b', 'c');

a takové pole potřebuji ve finále získat

$newarr = array();
$newarr['a'] = array('FOO' => 'a',   'BAR' => 'a2');
$newarr['b'] = array('FOO' => 'ab',  'BAR' => 'ab2');
$newarr['c'] = array('FOO' => 'abc', 'BAR' => 'abc2');

Chodí sem nějaký prosík ? Díky za pomoc...

Ked to ma byt uplne nahodne a hladas prvy vyskyt kluca, tak potrebujes pre kazdy znak z $dis prehladat cele to pole (nedestruktivne) a hladat prvy vyskyt. T.j. vnorene cykly alebo rekurzivna funkcia ktora prehlada cele pole, a zavolas ju pre kazdy z tych znakov z $dis.

P.S> na prehladavanie pola si uz daval vyssie link, tak si to len trochu uprav.

t.j. upravene to rekurzivne hladanie na hladanie vyskytov kluca a ne hodnoty

function search($array, $key)
{
    $results = array();

    if (is_array($array)) {
        if (isset($array[$key])) {
            $results[] = $array[$key];
        }

        foreach ($array as $subarray) {
            $results = array_merge($results, search($subarray, $key));
        }

    return $results;
}

a z navratovej hodnoty pouzijes results['FOO'] a results['BAR'] a zbytok zahodis, ptz v results bude aj to podpole ktore nechces.

Myslim, ze nejen me by ciste ze zvedavosti zajimalo z ceho vznika takovahle struktura. Ja si totiz nedokazu predstavit na co to realne aplikovat. Trosku to pripomina system adresaru a souboru, kdy by mohlo mit nejaky vyznam to razeni podle abecedy. Hloda mi to v hlave :-), prozrad prosim Marrku k cemu to slouzi, z ceho to vznika, nebo nejaky realnejsi uryvek dat z toho pole...