Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Vypadáva mi router

Zdravím, asi pred mesiacom mi začal vypadávať internet, nepravidelne, niekedy s hodinovymi intervalmi, niekedy aj každých 15 min. Ale vždy ked som vypol router a nechal ho asi tak minutku dve vypojeny zo zastrčky a potom zapojil tak išiel. Teraz už vypadava pravidelne každych 20 minut niekedy vydrží max 45. A ked to vypojim a zapojim 2-3 krat tak ide. Myslim, že chyba je jednoznačne u mna, v routeri. Alebo to je niečim inym ? Mam podla vas kupit novy ? Alebo to je tym že je niečo zle nastavené v PC ? mam ho asi 2 roky, ale už nie je v zaruke, je to toto tp-link-tl-wr741nd-d155297.htm

Nakoniec mam wr743nd. Stiahol som si ten firmware ale dá sa to spustiť len ked idem do prehliadača a napíšem tam tplink.net a potom to odomna pyta meno a heslo. malo byto byť admin. Ale nejde to, takže to musel zmeniť ten typek čo na robil net.

Zrovna v pondělí mi přesně tento router chcípnul. Začal vypadávat, pak už se jen dokola restartoval.
Nepomohl hardreset ani laborovani s firmware ani výměna zdroje.
Prostě je třeba počítat s tím, že tyhle krámy po nějaké době končí a pořizovat něco trošku rozumnějšího.

741 som predal asi 250ks za 2-3 roky, co ich predavam a zatial ziadna reklamacia. Je vsak pravda, ze sa zmenili medzitym dizajn, mozno aj vnutro a urcite zacali dodavat aj nove zdroje k nim. Obavam sa, aby nedopadol ako predtym blackbox, ktor vytunili cinanci tak, ze posledne varky koncili v kosi takmer hned. Prave z tohoto dovodu som presiel na 741 vtedy. Stare blackboxy vydrzali 5-6 rokov, posledne predane kusy vsetky scipli do 2-3 rokov. Cinan setri a takto do dopadne.
Bolo by vhodne vliezt do nastavenia routra a pozriet sa, ci ma ip adresu, ci dokazes z neho nieco pingnut a pod. AK by neodpovedal ani na webovom rozhrani je zacykleny.