Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Gbit Lan jen 20MBps

2 PC mám propojené 8žilovým kabeleme Cat 5e napřímo. Rychlost kopírování je jen 20MBps místo očekávaných 125MBps (+- režie protokolů), na obou PC mám moderní SSD. Zjistil jsem, že na pomalejším PC (Superpi 1M ~ 20s, T9400 core 2 duo) cpu mám 50% cpu load. Díval jsem se do netsh interface ipv4 show offload a píše to.

ipv4 Kontrolní součet ipv4 transmit je podporován.
udp Kontrolní součet udp transmit je podporován.
tcp Kontrolní součet tcp transmit je podporován.
tcp Snižování zátěže velmi rozsáhlého odeslání tcp je podporováno.
ipv4 Kontrolní součet ipv4 receive je podporován.
udp Kontrolní součet udp receive je podporován.
tcp Kontrolní součet tcp receive je podporován.

Z toho vyvozuje, že je problém na pomalém ntb. A kde je problém? Když tcp offload jde? Nebo je toho víc, co se má zkontrolovat? (Jako jumbo frames, Flow control?

Ne, antivirák skutečně není Systémová přerušení ani explorer.exe. I když je pravda, že den pomalý notebook je zablešen avastam, ale není můj, ale jeho uživatel věří na antiviry.