Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Vhodné ssd v dnešní době?

Zdravím, chtěl bych se zeptat někoho zkušenějšího (zdravím M-pola :D), jestli už se dnes dá sehnat nějaké slušné SSD za malou cenu. V PC mám primární disk Velociraptor 250 GB a k tomu WD black 1TB. Rád bych systém přesunul na SSD a k tomu na něj ještě dal nejpoužívanější programy a hry, zbytek nechal na Velociraptoroj a na data pořídil ještě jeden Veloci 1TB + nechal ten 1TB WD black. Jen nevím, jestli se pořád ještě vyplatí ten Veloci a jestli vůbec na data (ty frekventovanější, jako třeba nahrávání videa na tento hardisk).

Hlavní problém ale je, jestli by za tu výměnu stál nějaký SSD tak 120 - 160 GB a Veloci posunout na druhé místo, pro ostatní, ne tak často používané programy. Další důvod je také hlasitost, přítelkyni štve, když mi v noci harddisk chrochtá mnohem hlasitěji, než hučí PC. S cenou samozřejmě co nejníže, peněz je vždy málo.

Předem děkuji.

Za mě SSD ano, výkonový skok je velký. Na aukru se dají sehnat docela dobře Intel SSD v kapacitě 120-160GB, sice to nejsou ty nejnovější ,ale je to tak řada 320,520. Dál je dobré vědět, jakou verzi Sata máš a a spočteš si rychlosti. A v neposlední řadě cenovou relaci. Já bych si představoval za 160GB do 2200.

No jo, ja mam taky RAMky A-Data (DDR3), byly v akci, tak jsem je vzal, pustil na to pres noc memtest, ze je kdyz tak druhej den vratim, ale prekvapive to bylo OK.
Uz jsem to tu jednou psal, A-Data je lepic stitku, nakoupi od ruznych dodavatelu, posklada a proda, navic nerozlisujou co je od ktereho dodavatele a nemas jak to poznat, proto od nich muzes natrefit na vybornou levnou flashku nebo i na kvalitni pamet, ale disk na kterej si ukladam data bych od nich nevzal, riziko je prilis velke, nehlede na to, ze pouzivaj u SSD SandForce.

Když si prohlédnu ty vaše dotazy, pak docházím k přesvědčení, že byste se měl raději zdržet podivných "rad".

K samotnému problému: WD VR je určen především do pracovních stanic a dejme tomu do "herních" sestav, ale cenou je poněkud vyšší hluk zvláště při přesunování hlav. Pokud sestava má být i tichá, pak je potřeba na to myslet předem a zaměřit se zvláště na výběr skříně. Nahradit WD VR za SSD je poněkud unáhlená představa z hlediska spolehlivosti. A tuplem se vyhnout bazarovému krámu s pochybnou minulostí!

To je právě to, z jedné strany slyším, že Velociraptor je výhodnější než SSD a SSD není zas taková bomba. A z druhé strany jak kdo neměl SSD nepochopí, že je to super, okamžité spuštění, bez zvuku, atd... tak já fakt nevím... myslel jsem, že by mi to mohlo pomoct třeba při renderování atd?

No jestli ho koupíš to pak sem dej vědět zkušenosti s ním ,já se rozhoduju mezi Raptorem 500GB a tím SSD co jsem hodil odkaz,spíš se kloním zatím k Raptoru ,jedinej jeho mínus je ten udávanej hluk.Jinde ten SDD dost chválí ,tady se naopak zmiňuje nespolehlivost a poruchovost tak babo raď.:-)Na druhou stranu jak jsou dlouho na trhu Raptory tak nikde nějaká zvláštní poruchovost,akorát dělaj rachot,toje jasný podle recenzí,první SDD byli poruchoví (obzvlášť cose píše OCZ) a ty co jsou dneska zase nikdo neví co vydrží.

SSD je v pohode, ona ta poruchovost je nafoukla, protoze SandForce, A-Data a podobni exoti. Pokud koupis Crucial a asi i Samsung, tak nemas duvod se bat. Ja uz mam SSD od Crucial dva roky a je v pohode, ale samozrejme radeji delam zalohy systemu na druhy disk HDD.
proste pokud se nesetri korunky, tak Crucial M-500 tech 240GB je idealni na system.

Co se tyka tazatele, tak bych tam asi nechal i ten Velociraptor na ty videa, ale dalsi bych nekupoval, jestli uz neni misto, tak to radeji WD Black nebo WD Blue.

Pokud chceš "ticho" tak jak už bylo uvedeno tak alespoň systémový SSD , ovšem s tím, že musíš počítat s menší možnou spolehlivostí o proti VR.
Na práci s videem jsou potřeba alespoň dva = systémový C zpracování, datový D ukládání = zrychlení práce.
VR je hlučnější při čtení, takže se to dá trochu omezit vypnutím/zakázáním = Vlastnosti disku/indexace disku a zakázat automatickou defragmentace na pozadí.
(mám vyzkoušeno, že drtek od hluku pomůže VR uložit až do dolní možné pozice diskového koše v krabici)
U VR dost záleží na tom jak se zrovna s ohledem na seek disku zrovna povedl, není to u všech stejně slyšitelné.

No já stejně musím koupit ještě nějaký harddisk, protože programy my všechny na ten velociraptor 250gb nestačí, proto jich mám pár na to WD blacku, jenže ten mám na soubory.
Moje představa je ta, že nejpoužívanější programy a hry na SSD, méně používané a ukládání třeba renderování na velociraptor, ale s následným přesunem vyrenderovaných a uložených souborů stejně na ten WD black. Na tom SSD bych s tím jen pracoval, neměl to tam uložené dlouho, stejně tak ani na tom raptoru. Otázka je, jestli by to takto fakt počítači pomohlo nebo ne, jestli mám dát 2500 nebo kolik za malý SSD na os a programy, nebo koupit další velociraptor a mít to na obou. Takže tu spolehlivost bych tak neřešil, já mám důležité soubory na 3 místech jak mě učili :D.

A na to jsi prisel jak?

Ten Crucial je prave jeden z nejrychlejsich. Pokud se nebudeme bavit o SLC discich, kterych cena zacina na desetinasobku.

On totiz SandForce komprimuje data pred odeslanim a marketingove pocitaji jen rychlost posilani dat, komprimace se jaksi nepocita. Pokud si projdes nezavisle testy, kde je zapocteno vsechno, najednou vychazi prave Crucialy jako jedny z nejrychlejsich.

No to se dá říct ovšem,7 let mě jede v PC MB Asus SLI Deluxe DDR2 bez nejmenšího problému jsem zvedavej co vydrží nová MB DDR3.:-)Otázka co koupit dneska za značku RAM:-)
Zajímavý že u MB Asus,AMD se dost píše ze ty MB piskaj - cívky a bere se to jako normální, Stará MB co mám nevydá ani hlásku, to se ten standart pěkně posunul.:-D