Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem linux a grafika

Ahoj.
Tak jsem chtel instalovat linux na notebook, ale mam s tim takovej jeden problem. Stahnul jsem si live cd, abych zjistil, zda mi to pujde, ale nejde... Konkretne: vsechno funguje, jen kdyz se startuje graficke prostredi, tak mi to vypne display a nic. Do konzole vsak prepnout jde a objevi se na displeji, ale kdyz chci zpet do x, tak to zase nefunguje. Nevedel by nekdo co s tim?

Hardware:
ati mobility radeon x700
widescreen 1280x800
pentium m
intel chipset 915PM

Jinak hledat sem zkousel, ale nic moc jsem nenasel. A taky nejsem zadnej expert :)
Jako LiveCD jsem zkousel FC6 a Knoppix 5.1.

Tak sice jsem v linuxu zacatecnik, ale nakonec jsem na to prisel. Podle infa, co jsem nasel na zahranicnich forech, tak x-server spatne detekuje vystupy na grafikach ati x700. Takze kdyz jsem zapojil externi monitor, tak to vsechno jelo jak ma (zhaslo lcd, ale na externim monitoru nabehlo gnome).
Resenim je pry v /etc/X11/xorg.conf zmenit u Option "MonitorLayout" hodnoty na "LVDS,Auto".

Takze vsem dekuji za pomoc, sice jsem to jeste nezkousel, ale verim, ze to bude fungovat. Zkouset to hodlam az po zkouskovem obdobi :x:. Povazuji to za vyreseno.

Leshy