Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Má někdo zkušenosti s poštovním klientem Thunderbird od Mozilly?

Jde o to, že můj táta by potřeboval prográmek na poštu, který by sosal poštu z jeho gmailu, běžel by v liště a upozornil by zvukovým signálem na každý nový mail. Outlook tam nemá, takže jsem mu tam hodil Thunderbird. Jenže ikdyž bylo počáteční nastavení jednoduché a všechno v celku funguje, na maily ho to prostě neupozorní včas, někdy vůbec a o zvukovém signálu ani nemluvím. Ten mu to dá jen když Thunderbird spouští, což je o ničem. Program ani neběží v trayi, musí ho mít minimalizovaný a poštu mu to ohlási jen ve formě ikonky obálky v liště bez zvuku (ten jsme nastavili) a někdy jen když otevře okno programu. Pak mu to teprve začíná načítat poštu. Nevíte, jak to nastavit, aby to běželo na pozadí a upozornilo ho to okamžitě na příchozí zprávu? Nebo pokud máte jinou alternativu, tak sem s ní. Díky

Děkuji za tipy. Zkoušel jsem ještě projít nastavení Thunderbirdu, ale je to beznadějné. Vše je nastaveno správně i zaškrtnutá ikona v oznamovací oblasti. Přesto se vůbec nezobrazuje. Zkusil jsem i TheBat!, ale tam jsem shořel na nastavení, ketrého tam je na běžného uživatele až až (Proč to dělat jednoduše že?). Večer ještě zkusím ten doplněk a pokud se to také nechytne, tak na to prdíme. :)

Máš povoleno zobrazení ikony? Ovládací panely\Všechny položky Ovládacích panelů\Ikony oznamovací oblasti. Minimalizace do lišty (způsobí zobrazení u hodin) - F9 (musíš mít samozřejmě povolené to zobrazení ikony).
Pokud to funguje mi, tak předpokládám, že to může fungovat i ostatním.

Co ti nefunguje? Zkus Start - do vyhledávání zadat Ikony oznamovací oblasti.
Pokud se podařilo zbořit Thunderbird, udělej si nový profil.
Start - Spustit - napsat thunderbird -p a odentrovat.