Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Vylepšení PC

Dobrý den
Poprosil bych o radu ohledně vylepšení počítače na herní. Připravil jsem si na to rozpočet přibližně 15 tisíc +- pár tisíc. Nejraději budu, když mi napíšete ,které komponenty koupit, tak aby vše společně fungovalo. Možná budu radši pro verzi AMD.
Děkuji

Komponenty mého PC
Základní deska: MSI G31TM-P21
Procesor: Intel Core 2 QUAD Q9400
Pevný disk: Seagate Barracuda 1TB
Operační paměť: 2x DDR2 Kingston 2GB 800MHz
Skříň: Middle Tower 400W
Zdroj: Deer DR-8400BTX 400W
Grafická karta: ASUS EN9600GT (1024MB)
Operační systém: Windows Home Premium 7 32bit

To co máš se nevyplatí cokoliv upgradovat, celé bych to zkusil prodat, nebo raději někomu darovat.
Co znamená "rozpočet přibližně 15 tisíc +- pár tisíc" pokud dáš do hromady "dvacetník", tak to bude už na nový slušný stroj, ale strkat to do staré hajtry je nesmysl.

Moje představa byla ponechat mechaniku, skříň, pevný disk, případně operační systém a zbytek se pokusit prodat, nebo darovat. Ovšem jestli říkáte, že je to blbost, že se to nevyplatí, tak budu skládat celý nový od základu. A ten rozpočet byl myšlen řekněme do 18 tisíc s tím, že když to bude nějakou stovku přes, tak to nevadí.

- Mrkl jsem sestavu, wolve která není spatná, M-Pola která má lepsí Grafickou kartu.
- Jestli na novèjsí tytuly her tak sestava M-Pol mi pripadne prece jen vykonejsí.
- Wolve táké nenabídl spatnou, ale zústal bych u té FX8320+Amd 280x která bude nekolika násobnē vykonejsí, jako ta tvá dosavadní.
PS: Za ty peníze, jde o nejlepsí volbu.

- Jak si mel dlouho AMD FX 83xx?
- Jà sem ho testoval nakou dobu, netopí víc jak i5 (5-10C° rozdíl) kolik topí kupríkladu haswell
- Nezere, zrejmē más na mysli spotrebu, která delá ročne kolik?
- Nevim proč nechávají tak vysoké V-Core u FX, ale tá se snízit o 15% kde to má vyrazny rozdíl spotreby tak teploty v zátezi. (Pri originál frekveci)

- Uzivatelé at si písou co chcou, já se snazím drzet vlastních zkuseností a poznatku.
- Na kazdé CPU se hodí jiné chlazení. TZV. Uzivatelé provedou OC za 5min a pak se diví ze to topí.
- 50-60C° v zátezi na 1xxW procesor není nic neobvyklého.

Nepřehánět a myslet, pokud by to byl problém, tak rozhodně by nestačil dodávaný "box" navíc vždy v návrzích je slušný chladič.
Daleko je větší rozdíl mezi i5 a FX je ve výkon na jedno jádro, ale u řady FX 83xx to mimo testů v reálu nerozenáš.
(a vždy rozhoduje nakonec limit za který sestava má být = cena, výkon a až nakonec provozní vlastnosti)