Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nový PC na hry a výměna zdroje (hluk)

Čau, jelikož můj pc nějak hlučí rozhodl jsem se pro poslední krok a to výměnu zdroje.
Vybral jsem zdroj Seasonic SS-500ET-T3 http://www.alza.cz/seasonic-ss-500et-t3-d457190.ht m#recenze. Pokud tato změna nepomůže rozhodl jsem se pc prodat a koupit nový. Chci od Vás radu jestli mi nový zdroj bude pasovat a poté druhou radu k výběru nového pc (přesněji jestli je lepší než stávající)

Aktuálně mám PC sestavu - HPE500cs.
Grafická karta - GeForce GTX 460 (2gb)
Základní deska: Intel H67
Ram: 6GB DDR3
Procesor: Intel Core i5-2500 CPU 3.30GHz
Recenze o tomto počítači je taky zde http://www.gamesite.sk/hw/recenzie/6026-pocitac-hp -pavilion-elite-hpe-500cs-recenzia

Foto aktuálního zdroje je zde - TT5GDJF.jpg
Jeho rozměry jsou Délka: 14cm, Výška 14,5cm

Teď by mě zajímalo, chci si koupit tuto sestavu HP Pavilion 500-202ec, černá. Je lepší jak stávající pc ? Je v ní radeonka, v radeonkách se moc nevyznám, vždy jsem měl jen nvidie. Ani nejsem moc šťastný že tam je ale co se dá dělat, dle videí na youtube jsem viděl že skor ovše rozjede, jde jen o to jestli je lepší než ta aktuální nvidia co mám teď ve starém pc. Poté by mě zajímal jestli procesor v novém pc je lepší než v tom starém.

Pokud by jste mi poradili lepší pc na hry než ten co jsem vybral budu rád, upřednostnuji ovšem GK - Nvidie, Ram 6GM DDR3, a nejlépe procesor i7, cenová relace do 15 000.

Dekuji moc za vás cas a rady.

chci si koupit tuto sestavu HP Pavilion 500-202ec

Rovnou říkám ne, ani to nehledám co to přesně je.

A tvé požadavky:
GK nVidie. S tvým limitem lépe AMD (cena/výkon)
RAM 6gb také ne. Buď 4 a nebo 8
i7 - 1) zbytečnost 2) s tvým limitem na to rovnou zapomeň.

Jinak ten zdroj ti s tou sestavou půjde. A myslím si, že by ti mohl zatím stačit.

Ahoj,díky. Nejsi první co zminuje tuto variantu, ovsem pc jsem preinstaloval naposledy myslím minulý rok pred vánocemi. Koukal jsem do správce uloh a zádné znacné vytízení nikde nevidím.

Procesor: 1% vytížení
Paměť: 23%
Disk: 3%

Jinak mám Windows 8.1
Antivirus nepoužívám už několik let, akorát zpomaluje pc.
Žádné cracky apod věci nestahuju, ale i tak je možné že nějakou infikaci mít můžu. Zkusím nainstalovat Avast a projed to, případně nějaky spybot.

Kdyžtak jestli existuje něco co umí spolehlivě vyhledat nákazuju, nebo program který umí vyhodit výsledky jak je pc vytížený čím, případně jakým procesem budu rád.

Díky

A k tomu hluku - otevřel jsem dnes pc, azstavil větráky u grafky - nic.
U procesoru - nic. Vypojil jsem grafku, pustil pc bez ní a hluk pořádný stejný bez změny, zdá se mi že to jde od zdroje, je to nějaky delta electronics, ale má už nataháno dost. Pc jede skoro pořád.

Takže pc jsem projel avastem i spybotem a žádný vir ani spyware nenalezen.
Teď se rozhoduju tedy nad tím zdrojem, celkově má dobré hodnocení ten co chci koupit http://www.alza.cz/seasonic-ss-500et-t3-d457190.ht m#recenze.

Ovšem všichni píšou že je tichý a jeden člověk tak napsal že při hraní her je hlučný. Tak at zas nekoupím nejaký shit. Potřebuji opravdu tichý zdroj který nepujde slyšet ani při hraní her. Kvalití a za dobrou cenu cca do 1200 Kč.

Díky

Skutocne tichy zdroj ktory som mal bol enermax Pro (ne NAXN ani nizke rady). Vyssie rady maju inteligentne riadenie vetraku. Seasonic nsom nemal ale mali by byt dobre. Ono to bude urcite zavisiet aj od toho jaku mal ten clovek teplotu v kejse, ty mas tam asi nasavanie zospodu takze zdroj nenasava vzduch z kejsu takze nemas dany problem.
Ale v tom original zdroji si pozri ci neni kilo prachu, moze stacit vycistit od prachu (odpojeny od 230V a po odpojeni pockat pol hodinu nech sa vybije kondenzator, je nabity na 400V!)