Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem skener nefunguje spravne

zdravim,

mam problem so skenerom-po kliknuti na tlacitko skenovania, lampicka v skeneri prejde cez cely obrazok(toto je normalne) potom ma vyzve na ulozenie obrazku a potom sa ta lampicka kusok pohne(neprejde do konca) a je koniec skenovania.
Vysledok je, ze nenaskenuje vobec dokument, ale iba nejaky pasik:

http://img441.imageshack.us/my.php?image=image13ck6.png
http://img441.imageshack.us/img441/6766/image13ck6.png

...ten skreen vam asi nepomoze, lebo dokopy na nom nic neni(ale co ak je tu nejaky jasnovidec :-) ).

mam xp sp2 a skener: BENQ S2W 5450.

doteraz, ked sa to stalo-tak uz sa to samo neopravi, ale pomoze reinstalacia driveru(v abby fine readeri to funguje).

ps.: ked si dam ale v abby fine readeri nahlad, tak je sa naskenuje normalne.

neviete, ci sa to da opravit nejakym opravnmym patchom...alebo nejak inak? resp. co s tym?

nepoznam ten scanner, v akom programe davas scanovat? Mas predtym nejaky nahlad? Nemas v nahlade oznacene aby skenoval len nejaky vysek, ktory je napr. len 1x1 pixel? Skus oznacit v nejakom nahlade (v akomkolvek programe kde funguje nahlad :) nejaky vysek a ten naskenovat.
Pozrel by som tiez nastavenia toho scanneru, neviem aky SW si k tomu dostal.

scanujem to v programe mirascan(skusal som aj nastavit vsetko na default a nepomohlo). novsie drivery nie su.
po reinstalaci dodavaneho softu to funguje na cca 10 skenovani a potom to uz zase nejde. ked to nejde, tak nahlad ide spravit v abby fine readeri, ale nejde to ulozit.
...pod windowsami scanovanie funguje normalne(len tam je strasne vela klikania).