Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nataktování Intel Core 2 Quad Q6600 2.4ghz

Zdravím, potřeboval bych poradit nebo se zeptat zda tento procesor dostanu nad 3ghz ?
Na Youtube jsem pár videi zhlédnul ale nepříjdou mi moc důvěryhodné.
Mám ho nataktován na 3ghz (333x9) stabilně bez zvíšení napětí na teplotách při velké zátěži na 57°c, při normální zátěži na 40°c, ale jak se chci dostat s taktem víš tak Bios ani nenaběhne a hodí se do předešlého nastavení zkoušel jsem zvednou CPU voltage z 1.2500 na 1.3500 ale pořád ten samej výsledek.

Sestavu mám
Zdroj 500w
Motherboard Gigabyte GA-P41T-D3P
Ram 8gb DDR3
Grafická karta Gigabyte GeForce GTX 660
Procesor Intel Core 2 Quad Q6600 + chlazení Cooler Master Hyper 103

Prosím o veškerou pomoc,
Díky

Jak nevie otestovat, nevím jak tazatel ale to je základ testovat co to vydrží mě to říkad nemusíš.
Druhá vět je potřeba mít kvalitní desku a pořádný chladič. S povlem deskou to dopadne jak píšeš.
Ad kondenzátory já měl přetaktovanej Phenom x4 840 na 3850Mhz (max takt 4000Mhz) cca 2 roky a dodneška deska i procesor funguje, kondíky jsou ok, ale to proto že se ta deska menovala DELUX ted mám jen PRO.

MM.. má více méně pravdu.
Něco jiného je krátkodobé přetaktění na nějaké max.možného a něco jiného je najít stabilní polohu co s nejnižším napětím blížící se základnímu udávanému výrobcem.
Samozřejmě, že pro toto musí být slušná deska, zdroj a přiměřené chlazení, navíc to vyžaduje znalosti, jak o HW, BIOSu a testovacího SW.
I tak to je běh na delší trať časově náročné s potřebnou trpělivostí.
Navíc dnešní procesory se svým výkonem taktění pro normální použití nepotřebují, většina nevyužije ani ten základní výkon.

Taktění je hra jako každá jiná, je to pro nadšence a hračičky.

Jinak na vzduchovém chladiči jsem obsadil 5 místo na světě!

- V jakém roce?????? S jakym CPU?
- Na 5té místo chlazené vzduchem? Kdo ti potvrdil vysledek a stabilitu?

Ted s FX bída taktění nic moc.

- Není to nahodou CPU AMD FX8350 co drzí svetoví rekord s 8.79Ghz z roku 2012 OC André Yangem?

tento typ procesoru nieje vhodný na taktovanie vôbec,interné čidlá obvykle zabránia dostať procesor na vyšší výkon,obvykle funguje stabilne len vo výrobcom "normovaných" hodnotách,na taktovanie bol vhodný core2 quad EE,ten sa ovšem dodával len ako OEM procesor do hotových zostáv,v bežnom predaji ako samostatný procesor prakticky nebol,alebo to boli jeho súrodenci z core 2 duo E8400/8500/8700/7400 série,tie sa dali výkonovo vytiahnuť pri velmi dobrom chladení/tekutý dusík,peltier a spol/ na úroven 4-5,4 GHz