Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno DVB-T tuner nemuze skoro nic naladit a nema obraz ani zvuk

Zdravim,
stal jsem se majitelem DVB-T tuneru "Pinnacle USB Stick" a stahnul jsem si k nemu posledni MediaCenter 4.11 (ale experimenty jsem delal i ve verzi 3.x se stejnym vysledkem).

Jde o to, ze ackoliv se nachazim v oblasti, kde by melo by priznive pokryti - Brno Stary Liskovec - tak pri hledani stanic, at uz nastavim to nejkvalitnejsi nebo nejrychlejsi, jsou nalezeny pouze dve stanice, CT24 a jakysi Test - viz.
http://img444.imageshack.us/my.php?image=pctvusbww6 .png - levy screenshot.

Nicmene nedari se mi z tuneru vyloudit obraz ani k jednomu z uvedenych kanalu. CT24 mi vubec nenabizi a u toho Testu je jen cerna obrazovka, pricemz to ukazuje Silu a Kvalitu signalu, oboji velmi dobre - pravy screenshot.

Co byste zkusili na mem miste, abyste donutili ten tuner najit vsechny kanaly?
Pouzivam XP SP2, behem instalace zadne problemy nebyly, instaloval jsem napred drivery a az potom pripojil zarizeni, jak chtel manual. Antenu mam samozrejme pripojenou (standardni co byla soucasti dodavky).

Diky moc. Snazil jsem se hledat i na TVFreak, ale ty stranky mi pripadaji silene neprehledne:-(

- Zvláštní že najde jen testy v MPEG4. Není tam někde na výběr, zda má hledat stanice v MPEG2 či MPEG4?
- Údajům o signálu a jeho kvalitě nevěřte a zkuste jinou anténu (obyč. prutovku například). Nebyl by to první případ, kdy by za to mohla ta přiložená hrůza!

diky, ted tu nemam vhodne konektory, tak jsem jen pribastlil metr medeneho dratu 6mm a chytil jsem uplne totez, co na zakladni miniantenku. Kdyz jsem zmenil kod zeme na "Denmark", chytil jsem s metrovou antenou "CT24 MPEG2" a "CT24 MPEG4", s miniantenkou jsem nechytil nic.

Nainstaluj tam najnovsi SW, z CDcka (!), totiz brasko ked si to kupil tak mal na CDcku novsiu verziu ako bola na webe. A nastav tam krajinu cesko (mas tam vobec vo volbe krajiny czech?), ci to chyti nieco viac. Mozes skusit aj Germany alebo Slovakia ak tam mas :-D

P.S. k tym konektorom - ty tam nemas normalny antenny konektor, ako je v TV? Vytiahni kabel z TV a strc to do toho :))

na CD je verze 3.X, na netu je ke stazeni zdarma upgrade na 4.11 (takto to udelali i na svethardware.cz a fungovalo jim to).
"Czech Republic" tam je a samozrejme jsem ji volil jako uplne prvni. Zemi je tam moc, zkusim teda aji ty dve ostatni :-)

ad P.S.: normalni antenni konektor tam mam, ale nemuzu vytahnout kabel z TV, protoze uz 6 let zadnou nemam:-D - to az ted jsem si chtel udelat radost a jak jsem dopadl:-/

nepise ti to niekde ze ktory kanal to chytilo? Mozno ze si chytil len kanal (kukni tu prehled_dvbt.asp) so sadou "C" ako to oznacili na tej stranke a na tom kanali teda nic neni, v tom pripade treba naladit iny kanal, na ktorom su programy ktore chces. Moze to byt aj antenou. Skus aj popozerat nastavenia toho programu ze co sa tam da nastavit, videl som ten SW uz :) ale zhlavy neviem co tam vsetko je.

Moji odpověď ber s rezervou, vím jen to, o čem jsem dnes půl dne četl, protože mám v plánu taky usb dvb-t...

Pročítal jsem hlavně diskuze, takže neznám odkazy...

Není možný, podle mpeg4, že bereš multiplex asi "C" z bohunické nemocnice? Pak zkusit přidat další multiplex "A"? z Hádů?

Píšeš, že je blbé vyhledávání na TV Freak. Není to zrovna
nejpřehlednější, ale v tom množství informací všechny kategorie
správně pojmenovat, aby každý všechno našel hned, to je dost problém.
Fakt se musíš proklikat, ono je tam totiž skoro všechno.

Programy k zachytávacímu softu :

http://www.tvfreak.cz/modules.php?name=Downloads&d_ op=viewdownload&cid=11

Případně si projdi FAQ nebo rovnou polož dotaz do Fóra a neexistuje,
aby ti někdo znalý neporadil :

modules.php

MM byl nejblíže ;-) chytáte špatný kanál. V Brně je ještě totiž testovací vysílání na UHF kanále tuším kolem 25k nevím to přesně. Jede tam jen test a upozornění že jim skončila licence, nebo tak něco. Pro vás je podstatné naladit kanál UHF 40 (623.25 MHz) kde je paket 5 TV kanálů a rádií. Mimochodem měl jsem možnost pár USB testovat, kvalita byla opravdu mizerná zvláště na citlivost, což může být váš problém (Starý Lískovec je trochu utopený zavazí mu nemocnice a kopec). Obecně vzato stačí pro kvalitní příjem digitálního vysílání jen 40 decibel zisku (pro analog by se na to nedalo skoro dívat). Pro vaši info jede od 1. ledna na 24K (bývalá Vídeň 2) digi paket Rakouské TV. O přidělených "digitálních" kmitočtech jsem již psal zde http://pc.poradna.net/question/view/71720-prehled-p lanovanych-kanalu-a-vysilani-dvb-terestrial

Tak to neviem (tie vsetky necoID budu asi zavisiet od prevadzkovatela), ale zaujimave je, ze radiokomunikace http://www.cra.cz/cs/firmy/vysilani/digitalni-telev izni-vysilani-dvb-t/odborne-informace.ep/ pisu o frekvenciach 626MHz pre Brno, 618 pre ostravu, apod., takze skus to zmenit (na 626000 ak si v Brne?). Sirku pasma by som skusil kazdu jednu co tam je.

BTW. najrozumnejsie je ist s tym niekam kde je dobry signal alebo zober to do auta o chod s tym rovno pod vysielac :-D a tam si nalad vsetky kanaly, potom budes experimentovat doma ci nieco vidis (na kanaloch ktore si naladis blizsie pri vysielaci) alebo nie.

Domovní rozvod ? To by tam ten kanál musel být obsažen a zesílen. Uvědomte si, že klasické (staré)STA měli pouze rozvod 1,2 (1. pásmo),6,8,10,12(3. pásmo) a tím to končilo. Navíc staré rozvody nejsou na UHF pásmo stavěné (zásuvky kabely atd.). Navíc 40k je už dost vysoký kmitočet a bude mít větší útlum oproti nižším kanálům.

nojo, ale vzhledem k tomu, ze dneska se vysila ve 4. a 5. pasmu, tak ti lidi prijimaji televizi jak? To maji vsichni kabelovky?
Kdysi jsem delal Yaginu na dalkovy prijem 42. kanalu kvuli TV Prima a povedla se skvele, ale jak bych si mohl pomoct ted v mem pripade, to tedy uz nevim:-|

Na domovych muselo byt imho aj UHF, to by sa nedali chytit niektore programy ktore su len na UHFku, tusim teda druhy program kedze prvy program bol na VHFku :-D Zhlavy neviem ako to bolo predtym, dnes je u nas dvojka alebo markiza alebo co tusim len na UHFku. Ale samozrejme zavisi od anteny a zosilovaca, ved som to pisal.
Hlavne by bolo treba urcit aj smer ktorym je vysielac, a ist s tym do miestnosti ktora ma tym smerom okna, co najblizsie k oknu, ak sa pouziva izbova antena (oni (napr.) nejake zelezobetonove panelove steny signalu moc nesvedcia...)

Ve starých rozvodech je vše konvertorováno dolů a v UHF jen opravdu výjmečně něco je. Dá se to aplikovat tak to 4 patra pak je už byl útlum velký. Podotýkám staré rozvody, nové samozřejmě jedou viz. UPC test až na 69k UHF, ti ale mají rozvod do velké "hvězdice" a ne jak STA sériově z bytu do bytu, což se může projevovat různým rušením, stačí když tam narvete PC bez oddělené země a uvidíte ten tanec od sousedů. U vás to musí jet , ručně nalaďte 40k a zisk 40dB musí bohatě stačit, jinak je problém mezi klávesnicí a židlí, nebo je to USB vadné (nemá žádnou citlivost).

Prinasim - pokud to nekoho teda zajima - posledni poznatky.
Pocitac jsem zapnul tak, jak jsem ho vcera vypnul - a nejsem schopen najit ZHOLA nic, nijak a nikde. Pripojil jsem metrovou prutovku, soupnul ji na balkon a stejne nenasel NIC.
Podival jsem se po netu a takovych lidi s timto tunerem je vic. Bydli treba 500m od vysilace a nechytnou vubec nic. Stahuju nejake alternativni softy a uvidim, zatim mam pred ocima pouze jedno prani - at ti dementni idioti z Pinnaclu krachnou!

jednoduše stačí pokud to ukáže aspoň 50% signál na té vaší stupnici. Kontrola je jednoduchá když vytáhnete anténu ven mělo by to spadnout aspoň na 30%. Ovšem na jednom USB DVB-T jsem měl 70% :-D i s nepřipojenou anténou, což je samozřejmě blbost. Nevím kvůli jakému účelu jste si toto zařízení pořizoval. Já tak jedině k notebooku a dívat se na něco na pařezu v lese kde není 220V, ale samozřejme důvody mohou být i jiné. Za 1800 už dostanete slušný stolní přijímač nebo kartu do PCI slotu.

porizoval jsem to na zaklade recenze na svethardware.cz, kde to bylo otipovano jako dobra koupe:-/
Sice me to nestalo ani korunu (reklamoval jsem shorely zdroj a prodejce mi vysel vstric a byl ochoten vymenit za jiny hw), ale kdybych byl vedel, jaka to bude hruza...

já bych to uzavřel asi takto, půjčte si někde normalní stolní přijímač vyzkoušejte zda tam máte signál, pokud nic neseženete mohl bych poslat technika s digitální měřící TV ale myslím, že to je zbytečné. Běžte to vyměnit za něco jiného a máte pokoj. Zbytečně ztracené nervy a čas které jste mohl věnovat něčemu jinému.

Protoze citim povinnost to tady nejak dokoncit:-), podelim se o dalsi vyvoj:
Tuner byl vyzkousen se stejnou antenkou v Brne v centru (Milady Horakove) se stejnym neuspechem. Po jeho nahrazeni za obycejnou pasivni antenu (ale tak 4x vetsi) nicmene nasel vsechny ctyri kanaly a fungoval jako hodinky.
Povzbuzen timhle uspechem jsem poridil antenu TT2, ktera ma take vestaveny zesilovac a vyzkousel ji v problemove lokaci "Stary Liskovec". Antenu jsem dal na okno (v panelaku) a chytil jsem toto:
[img]http://img170.imageshack.us/img170/2632/dvbtjt3.png[/img]
CT24 MPEG2 funguje docela dobre (zbyle dva nemaji vubec obraz), sem tam na vterinu se zastavi obraz, zrejme slaby signal. Tuhle domnenku potvrzuje i fakt, ze pokud dam antenu jen pul metru od okna, uz nenajde onen "Test" kanal.

Takze situace je jasna - tuner je v poradku, pouze lokalita je nevhodna a bez silneho signalu. Predpokladam, ze situace se s postupem casu zlepsi, takze budto vyckam, nebo tuner s antenou prodam nekomu, kdo o to bude stat.

Kazdopadne DEKUJI vsem, kdo se snazili prispet radou.:beer: