Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem výměna hardwaru v PC

Ahoj potreboval by som už oprašit ten môj stary PC aby som nanom dokazal spustit už aj niajake hry, chcel by som investovat niečo do 200€ ani o cent viac račej menej :P .
Osobne uvažujem nad vymenov grafiky za niajaku lepšiu (pokojne hraciu ak sa najde cenovo dostupna) a ram za 8 gb. Ale pokojne ak by ste radely vymenit aj niečo ine napište .

moja PC zostava v skratke:

procesor: AMD phenom(tm) ii x4 850 processor 3.30 GHz
RAM: Kingston 4GB DDR3 1600mhz CL9 240 - Pin DIMM (2 pcs.)
Grafická karta: gigabyte amd radeon hd 6670 1gb ddr3
Matična: Gigabyte GA-770T-D3L
integrovana zvukova karta realtek
zdroj už presne neviem

Ak som na niečo zabudol pokojne napišete a dopišem.

predom v daka za rady

a zas pri troche štastia sa mi bude vypinat len PC :-)

ono ide oto že zdroj nieje zas lacny a financie mam obmedzene ale ak to bude fakt nutne (a asi aj je ) tak ho vymenim ešte pred zapojenim nových komponentov
tak či onak stale plati 200€ na vymenu hardwera kde cenu noveho zdroja nepočitajte ale budem rad ked novy zdroj nebude moc drahy :P

Ano, v podstatě všechno je dnes z Číny, ale rozdíl je kvalita produkce. Ten váš nezdroj možná do dneška vydržel, ale až si silnější a žravější grafická karta řekne o svůj příděl z 12V větve, pak může být veselo až plačtivo.

takže v podstate sme sa dostaly na vymenu RAM a grafiky do ceny (spolu) 200€
a vymenu kvalitneho zdroja ktory to utiahne bez toho aby zhorel PC a pri tom všetkom nebude moc drahy (čo podla mna bude) :-)

takže ak je to už všetko čo treba vymenit môžte začat radit za čo presne :-)

O RAM mimo vás tu nikdo nic nepsal a osobně nevidím sebemenší přínos. Spíše by bylo zajímavé teď prozradit škatuli a nejlépe ji změřit a vyfotografovat. Jednak kvůli chlazení a případné délce některých provedení GK.

1. Nezdroj za skutečný zdroj.
2. Jsou paměti dle specifikace JEDEC?
3. Je skříň dostatečně chlazená, případně se dá upravit na lepší průtok vzduchu?
4. CPU + deska

ms

inak tu necham čo merat pokial sa ta grafika pasuje do matičnej ktora je už dnu tak by sa mala zmestit aj grafika nie ???

a to "Je skříň dostatečně chlazená, případně se dá upravit na lepší průtok vzduchu?" no jedine čo ma napada je z hodit cely bočny krit lepšie prudenie vzduchu tomu už nezabespečim :D

a teraz važne to meranie ako si to predstavuješ ??? v nutri bude iny rozmer ako vonku a zvnutra sa to bude merat fakt blbo :D jedine ak teda chceš fotku s priloženim metrom kde by sa dala predstavit približna velkost

ms
tu maš niajake foto zatial ako je vydno chladenie nemam riešene skoro vôbec zatial nebolo treba :))
2i.sk
ventilator to ma len na grafike procaku a dalej len zdroj zospodu

ale v zadu ako je vydno na foto je miesto na dalši na bočnom krite tiež a v predu dole je tiež miesto

ak je treba ešte niečo napiš ak nie môžme konečne začat radit čo začo vymenit a čo dokupit (ak sa teda nedostaneme k bodu že treba menit ešte matičnu a procak, v tom pripade už môžem kupovat cely novy PC :-D )

no pomaly ako to tu čitam tak 200€ na všetko stačit nebude takže bud tam prihodim dalšich 100 alebo to odložim na dalši rok :D

tie ventilatory ja osobne ked už by som ich kupoval tak aspom jeden dozadu a jeden dopredu

tie kable by som moc zatial neriešel pocvakat ich asi nemôžem a tak či tak podla vas bude treba novy zdroj :-)

a ten prach no PC ma skoro 3 roky (cca 2 a pol roka možno viac) a teraz bol prvy krat po troch rokoch otvoreny :-)

ja viem načo to chcel zmerat len presne neviem čo :D

napr. ta šipka čo ukazuje na disku čo tam chce meriat ??? vzdialenost od disku ku grafike ??? však grafika môže ist o slot nižšie

ten štvorec vzadu nechapem tiež načo je :D

dalej dve šipky nalavo jedna ukazuje na miesto kde môže bit vetrak a druha na uchyt grafiky, čo chce meriat tam ???

posledna šipka napravo ukazujuca na ten kovovy držiak tam predpokladam že chce zmerat v zdialenost medzi držiakom a grafikov

takže asi som fakt mental

toto su rozmery terajšej grafiky H=37.7 mm, L=211.8 mm, W=136.8 mm
podla tej čo tu ukazal jezekhifi ma SAPPHIRE R9 270X DUAL-X OC BOOST rozmery H=35 mm, L=228 mm, W=109 mm

takže jedine je dlhšia kde ma ale stara grafika ešte medzeru ku disku 6 čisel, preto nechapem čo tam ešte presne chce zmerat ?

takže po 50 odpovediach kde sme zistely že môj počitač stoji za prd ale nove veci sa donho zmestia môžme konečne snať už prejst čo tam vyhodit a dat noveho a hlavne za čo nove :-)

a tiež ked je jasne že do 200€ sa to asi nevejde tak budem rad ak tu neprekročite hranicu 300€ (tiež to nemusite nasilu tisnut do tych 300€ :-D )

stačit ano ale napr taky BF už ma 4gb ako minimum a pod hry tiež, tu ram beriem už ako aj do buducna (+ bracha si kupuje novy PC takže tu ram by si mohol zobrat on neskôr by mi už len ležala v šuflíku )
a tiež neviem prečo ale už len spusteny PC žerie skoro 40% celej ramky

Až si koupíš další, bude žrát při spuštění ještě víc. Takže znova dokoupíš, ono to zase bude žrát víc RAM, nakonec se z toho zblázníš. Třeba budeš i slintat, ale pokojík budeš mít plný RAM. Když chceš, aby RAM bebyla využívaná, nech si ji v nějaké hezké krabičce.

je velky rozdiel medzy
aky velky rozdiel je medzy
www.alza.sk MSI R9 270X Gaming 2G
www.alza.sk MSI R9 270 Gaming 2G

proste aku velku rolu hra to či tam je vyrobca MSI - SAPPHIRE
alebo prečo MSI piše označenie ako Gaming 2G, Hawk a SAPPHIRE zas DUAL-X OC BOOST, VAPOR-X OC BOOST

zaujma ma to preto lebo vyzeraju všetky rovnako a cenovo to tam lieta skoro 50€ hore dole (preca len ked už mam zato vyhodit peniaze nech viem presne začo )

To je jak u magorů.

R9 270 má spotřebu 150 TDP (W) a stačí zdroj Season 400W

R9 270x 180 TDP takže je už potřeba lépe 500W zdroj, navíc větší výkon (+15%) nepoznáš protože nemáš dostatečně rychlý procesor.
(i ta R9 270 bez x už je skoro moc)

tiež by som tam mal asi prikupit aspom ten jeden vetrak ako mi tu bolo radene

celkovo grafiky na vyber tu mam ak by som pozeral tie 270x
www.ediscomp.sk

zdroj ten čo ste radely
www.ediscomp.sk
len nieje na sklade bude sa dlkšie čakat alebo sa obiedna inde ( inak ste si isty že netreba tam dat 500W-tovy ???

a ta ramka od ktorej ma odhovarate sa chcem spitat čo tam znamena to CL9 (kedže na webe maju od CL9 až po CL11)???
značky osobne poznam len CORSAIR a KINGSTON

takže nakoniec som sa rozhodol dat celý tento PC preč a kupit novy
čo by som ešte potreboval zatial od vás je odhad aku cenu ma cca tento PC ???
a neskôr cca september by som kupoval nový PC takže potom ešte niajaku peknu zostavu ale to je už o niečom inom