Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zhanam info o laptope Halikan nbc 386sx

Dobry den,
dnes som sa stal hrdym majitelom laptopu Halikan nbc 386sx Chaplet systems. Este som ho nemal zapnuty, chcel by som si o nom co-to precitat, google bol skupi na linky, tak prosim Vas, kto s nim ma skusenosti, ci linky a tak :-) Viem ze je dost nepravdepodobne, ze by niekto take daco este v dnesnej dobe zivil. Ja ho chcem len tak pre radost, rozobrat ho a poskladat, proste sa daco naucit bez rizika financnej ujmy :-D.

Kazde info je vitane :-).

[mod]Oprava modelového značení v nadpisu. Čtěte to po sobě. (anarchist)[/mod]

prázdné místo na stole místo toho je cennější než ten krám.

A mne lezi na stole Didaktik GAMA s 80KB RAM a 5,25" floppynou DIDAKTIK 40, ktera ma v sobe skvely obvod 8255. A vubec se mi nezda, ze by prazdne misto bylo cennesi...:-p

Zdravim já zrovna mam taky ten samej Halikan :-p
(a jen tak jestli to někoho zajímá, tak jsem 14ti letý vlastník :-D )
Já osobně jedu z bootovací diskety Win98, která si v ramce dělá Virtuální C:, což se celkem na kopírovaní malých souborů hodí..
Všechno co je uvnitř krabice je stejné...

Mám nejspíš ten typ, že se nejprv musí vložit ta správná disketa BIOSu, aby potom naběhlo vše ostatní.. nemáte někdo aspoň image či archiv s tím biosem? :-|

Jo a jak velký by bylo riziko vyfajrování, kdybych si na základě parametrů původní baterie složil baterii z několika nabíjecích tužkovek střední velikosti? :-)
Ne, neřeště, jen stupidní dotaz jestli by to šlo :-D

Pôvodné akumulátory NiCd 1,2V na článok, náhrada aku NiMH je možná. Chcelo by to aj približne rovnakú kapacitu cca 4000 mAh, kôli nabijacemu prúdu, inak sa články budú počas nabíjania prehrievať.

jak to myslíš "se musí vložit ta správná disketa BIOSu, aby potom naběhlo vše ostatní.. nemáte někdo aspoň image či archiv s tím biosem ?"

asi sa mýliš, BIOS na diskete určite nepotrebuješ, máš na mysli to, že nebootuje z Hard disku. Ešte DOS mi nevypadol celkom, je na to príkaz ako systém preniesť na hard disk : sys a: c:, samozrejme disk musí byť pripravený. Tiež WIN98 nie je ono, použi buď MS-DOS 5.0, DR-DOS alebo FreeDOS

Pred pár dňami som likvidoval niečo podobné, Acer 386/20, 2 MB RAM,