Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Dotaz na nákup přes internet, rozbalení, vyzkoušení - možnost vrácení do 14 dní, ale storno poplatek

Dobrý den, mám malý dotaz na upřesnění možnosti vrácení zboží (nebo výměnu za jiné) do 14 dnů při objednávce přes internet, kdy zboží které převezmu formou dobírky rozbalím z originálního obalu, a vyzkouším.

Konkrétně paměťové moduly do počítače - kdy po zapojení a otestování kompatibility zjistím problém typu "počítač padá" - paměti dělají problém - i když můžou samy o sobě být v pořádku...

Tuto obavu jsem vznesl na e-shop, kde bych si toto zboží chtěl zakoupit a dostal jsem tuto odpověď:

"V případě nekompatibility se snažíme vyjít našim zákazníkům vstříct a
stejně jako naši dodavatelé účtujeme i u nás našim zákazníkům storno
poplatek ve výši 400,-Kč vč. DPH a to, protože dochází k poškození
pečeti a tím už se nedá zboží prodávat jako nové ale jako zboží (repair)
tuďíž použité a to se slevou.

Pokud budete chtít zboží objednat tak napište o poznámky že v případě
nekompatibilnosti pamětí s vaším PC souhlasíte se storno poplatkem a
nebude v tom problém."

Je tato formulace e-shopu dle OZ v pořádku?

Vypadá to jako fér nabídka, kdy bych přišel pouze o 400 kč + poštovné, a ne o 3 000 kč v případě nekompatibility, kdy zboží bylo skutečně rozbaleno a vyzkoušeno…

Můžu tuto situaci takto chápat, nebo je to jinak.

V případě nerozbaleného, nevyzkoušeného zboží je mi vše jasné, ale…

Moc děkuji za případné zodpovězení při podobné zkušenosti (i když spíše právního rázu...)

No nejsem právník podle mě tím podepsaným souhlasem se storno poplatkem obchází zákon a podpis jim umožní vybírat něco na co nemají právo. O nějakých pečetěch na pamětech sem neslyšel a to je denně montuju deset let... Na druhou stranu vím jaký je průser když si nějaký jouda objedná něco speciálního co mu v počítači nejede protože je blbej a splete se a pak to jde vrátit a nám to pak smrdí na skaldě protože ho nepošleme dopr... Například máme jakési paměti kingston s nějakým buferem do serveru 2*1giga, drahý je to 2x jak normálně a do normální desky nejdou strčit. Pokud je to ale normální tip pamětí /do běžných pc/ tak bych v tom neviděl problém i v kamenné prodejně8-).Pochopitelně když se zákazník chová slušně:-):beer:

Nechci, aby to vypadalo jako má vychytralost... je mi jasné, že prodejce má pak problémy se zbožím ,které bylo rozbalené a vyzkoušené... co s tím... sám bych nebyl zrovna nadšený...

Jedná se o paměti do Gigabyte Gigabyte GA-K8NF-9, Athlon 64 3000+ Ven., soc 939

http://www.compone.cz/cs/katalog/pametove-moduly/dd r/ddr-1024mb-pc400mhz-cl2-kit-2x512mb-kingston-hype rx/

Nejsou přímo doporučené, ale jít by snad měly... jsou určeny pro taktování (to nemám v úmyslu...)výrobce je sám nevylučuje, doporučuje pro 100% nejdříve odzkoušet...

Problémy jsou jenom se zbožím, které si potom nikdo jiný nechce koupit. Ty nic speciálního nechceš, tyhle paměti se pořád běžně prodávají i když většina prodaných pamětí je teď už ddr2. Nevím který laik je schopný poznat že ty paměti už byli někde strčené a případně je někdo vrátil. Čili prodejce to po vrácení prodá normálně jako nové /pečeti nejsou/, kecům typu bazar protože už to někdo měl v ruce nevěř8-). U pamětí se zárukou 5let navíc i riziko toho, že to někde leželo například měsíc skladem a někdo přijde těsně před koncem záruky je minimální.

Chápu problémy s vracením například tiskáren /nemožné zabalit a upravit tak, aby použitá vypadala jako nová/, zaprášenýma ventilátorama a harddiskama /smazat hdd tak aby nešlo poznat přes obnovu dat že už byl zapojený nějakou dobu trvá.../