Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Problémy se spuštěním Windows

Dobrý den, hned po zapnutí počítače se mi objeví chyba:

NTLDR is missing
Press CTRL+ALT+DEL to restart

Včera jsem počítač vypínal pomocí programu na automatické vypínání, používám ho už dýl ale tohle se mi jeste nestalo. Je mozne ze jsem neco nechtene smazal? Nebo nejaky vir?

Soubor NTLDR (bez přípony) je normálně uložen v:

C:\WINDOWS\ServicePackFiles\i386

Tedy aspon na jiném počítači. Víte jak se tento problém dá vyřešit? Nebo lze nějak zkopírovat tento soubor do pocítače, když je v tomto stavu? Třeba pomocí sítě, nevím moc se v tomhle nevyznam :-(
Děkuji za radu

Nakopirovat ho tam mozes napr. tak ze nabootujes z niecoho ineho, napr. si vytvoris live CD BartPE (najdes cez google.com) apod. Treba najprv pozriet ci je vobec ta particia vporiadku. Subor ntldr ma byt v hlavnom adresari na aktivnej particii.
Dalo by sa teoreticky aj nabootovanim z instalacneho CD WinXP do konzoly pre zotavenie, a nakopirovat to odtial (znalost prikazov konzoly by sa zisla, google.com), alebo mozno to riesi aj volba "opravit spustacie subory" z instalacneho CD Win ale to som nikdy neskusal.

Tak jsem nakonec udelal Live CD, najel jsem do tzv. LIVE Windows XP (Teda čekal jsem něco vic podobnyho win, ale to jedno..). Zkopiroval jsem si soubor NTRDL na flash a pustil se do toho.. No bylo by to fajn, kdyby ty win umeli precist USB, prvne mi to vubec neslo.. Jen kdyz jsem tu flash dal do USB par sekund po startu (ale nez jsem na to prisel.. :-( ). Dal bych to do CDromky, jenze tam mam to CD a bez toho to nejde. A delal jsem to na notebooku, kterej vubec netusi jak vypada disketovka. Pruzkumnik nebo co to je, vubec neumel to co by mel umet a jeste k tomu , mel nejaky spatny fonty.. No chvili jsem si s tim hral, a uspesne nahral soubor.. Pak jsem zjistil ze jich je smazanejch teda vic :-) Ale uz je to vse v poradku.. Ale neni to tak jak to vypada.. Jen me to nastvalo, znate to, kdyz se pocitac vys..e :-) Tim chci jeste jednou podekovat...

Pocitac sice ted psravne funguje, ale nabehnuti Windows trva asi tak o polovinu nebo dvakrat tak vic nez predtim.. Je nejaka moznost vytvoreni novych spustecich a systemovych souboru primo pro tyto Windows? Nahraval jsem tam sice taky soubory z Win XP prof. SP2, ale asi to je nejaka starsi verze. Ma tedy win moznost vytvoreni techto souboru znovu? Dekuji