Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Záruka (s kým ji řešit)

Zdravím mám takovou možnost koupit SDD a HDD přes maníka coto bere někde na firmu tj cena pro mě bez DPH,zajímalo by mě jak toje se zárukou cose běžně dává 3 - 5 roky na konrétní HDD SDD,případnou reklamaci pak můžu řešit jenom s ním ,nebo i dodavatelem/velkoskladem.Když jsem to počítal tak celej pc vyjde potom o ca 3000 levněji.
Změna předmětu, původně: Záruka (Kráťa)

Predajcovia nemaju ziadnu dohodu s WD. Predajcovia nakupuju z velkoskladov a tam byva uvedena zaruka na dodacom liste. Je na obchodnikovi, ci da napriklad na spominany black zaruku 24 alebo 60 mesiacov. Moze, ale aj nemusi, on ma zaruku v sklade 60 mesiacov.
Do skladu mozes ist s reklamaciou aj ty, staci ti dodaci list, niekde dokonca nepotrebujes ani doklad, naskenuju s/n a vyhladaju si sami v db, ci ma dany vyrobok este zaruku, zalezi na technikovi.

Nečetl jsem příspěvky, tak to tu asi už bylo zmíněno.
Do 2 let je prodávající donucen poskytovat záruku dle OZ.
Nad zákonný rámec ji může poskytovat výrobce, u kterého přímo reklamuješ. Tzn. zjisti si kontakt, kam to poslat (pravděpodobně do zahraničí).