Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem RS480M2 + graf. karta do PCI-E

Nazdárek, mám výše uvedenou základní desku (obsahuje int. grafiku + PCI-E slot) a když jí osadím nějakou jinou grafickou kartou, při hraní her PC vytuhává. Občas se přitom objeví "modrá smrt" a komp se pak zrestartuje. Aktualizoval jsem bios i chipset na desce, ale nepomohlo to. Nevíte někdo, co s tím?

a) vypnut integrovanu grafiku v BIOSe
b) skontrolovat vykon zdroja (stitok), a kontrolovat teploty (kejs, CPU, grafika)

P.S.: "chipset na desce" si urcite neaktualizoval :-D
P.S.2. odinstalovat ovladace povodnej grafiky, nainstalovat ovladace pre novu grafiku, je dufam samozrejmost ...

int. grafiku jsem vypnul a zdroj jsem tam dal taky jinej, konkrétně 450 W, sice jen od EC, ale má všechny náležitosti, co se napájení týče (i 12V větev). Chipset jsem opravdu neaktualizoval - nainstaloval jsem novou verzi ovladačů (špatně jsem se vyjádřil)... Prostě vše je tak, jak má bejt (co se samozřejmostí týče)...

Tak potom asi len aktualizovat ovladace aj grafiky nejake najnovsie (pre chipset pises ze uz mas najnovsie), directX, ak to stale pada tak konktrolovat teploty, alebo nechat otvoreny kejs a skusit tak, alebo otestovat aj RAMku (memtest86.com), moze byt samozrejme aj nieco vadne alebo problem s Win ak si tam mal predtym nainstalene ine ovladace grafiky...

Mám stejnou desku a jede s integrovanou i PCI-E grafikou zcela stabilně a bez problémů.

Takže spíš může být problém v tvé instalaci Windows, ovladačích nebo něčem podobném. Případně i nějaký druh nekompatibility deska/grafika. Ale když ses ani nepochlubil, o jakou se jedná grafiku, jestli je nová nebo použitá, jestli je otestovaná v jiném kompu, ...? A jaký máš OS, jakou verzi Direct X, u jakých her dochází k té modré smrti? Opiš sem hlášku z té obrazovky BSOD.

Ještě zkontroluj ty teploty, jak radil MM a doufám, že nemáš počítač přetaktovaný?!

Jedná se o grafickou kartu 6600 GT, která v jiným kompu šlape bezchybně. Kvůli ověření kompatibility jsem tam zkoušel i Radeon X1600 Pro, ale výsledek byl stejnej. OS je WindowsXP Proffesional, Direct X 9.0c, a padá to u Call of Duty a Call of Duty2. Pro ověření jsem nainstaloval taky něco jinýho, co neběží na OpenGL - GTA San Andreas a taky to spadlo... Přesně tu hlášku neopíšu, protože se ukáže jen někdy, ale píše se tam o tom, že se grafický adaptér dostal do nekonečné smičky a problémem je v souboru nv4disp (u té GF 6600 GT) - ovladače tam jsou verze 91.31 (ale zkoušel jsem i starší). Počítač přetaktovaný není a case mám preventivně stále otevřenou (po dobu řešení tohoto problému) - teplotu v biosu to ukazuje max. 40 stupňů (víc zahřát se asi ani nestihne). Jo, a taky jsem zkoušel jiný paměti...