Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem RS480M2 + graf. karta do PCI-E

Nazdárek, mám výše uvedenou základní desku (obsahuje int. grafiku + PCI-E slot) a když jí osadím nějakou jinou grafickou kartou, při hraní her PC vytuhává. Občas se přitom objeví "modrá smrt" a komp se pak zrestartuje. Aktualizoval jsem bios i chipset na desce, ale nepomohlo to. Nevíte někdo, co s tím?

Mám stejnou desku a jede s integrovanou i PCI-E grafikou zcela stabilně a bez problémů.

Takže spíš může být problém v tvé instalaci Windows, ovladačích nebo něčem podobném. Případně i nějaký druh nekompatibility deska/grafika. Ale když ses ani nepochlubil, o jakou se jedná grafiku, jestli je nová nebo použitá, jestli je otestovaná v jiném kompu, ...? A jaký máš OS, jakou verzi Direct X, u jakých her dochází k té modré smrti? Opiš sem hlášku z té obrazovky BSOD.

Ještě zkontroluj ty teploty, jak radil MM a doufám, že nemáš počítač přetaktovaný?!

Jedná se o grafickou kartu 6600 GT, která v jiným kompu šlape bezchybně. Kvůli ověření kompatibility jsem tam zkoušel i Radeon X1600 Pro, ale výsledek byl stejnej. OS je WindowsXP Proffesional, Direct X 9.0c, a padá to u Call of Duty a Call of Duty2. Pro ověření jsem nainstaloval taky něco jinýho, co neběží na OpenGL - GTA San Andreas a taky to spadlo... Přesně tu hlášku neopíšu, protože se ukáže jen někdy, ale píše se tam o tom, že se grafický adaptér dostal do nekonečné smičky a problémem je v souboru nv4disp (u té GF 6600 GT) - ovladače tam jsou verze 91.31 (ale zkoušel jsem i starší). Počítač přetaktovaný není a case mám preventivně stále otevřenou (po dobu řešení tohoto problému) - teplotu v biosu to ukazuje max. 40 stupňů (víc zahřát se asi ani nestihne). Jo, a taky jsem zkoušel jiný paměti...