Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Jaká je struktura pagefile.sys?

Win XP Home SP 2
Na (ne-systémovém) disku jsem smazal všechny soubory a zbyl jen pagefile.sys o velikosti 2 GB. Program DiskChecker o tomto disku říká:

117234305 kB místa na disku celkem.
2181216 kB v 344 souborech uživatele.

Znamená to, že pagefile.sys je rozdělený na 344 souborů?
A souvisí to nějak s tím, že by se měl pagefile.sys defragmentovat?

Díky, budete-li vědět..

ty soubory co to hlásí jsou nejspíš v system volume information. buď to zkus vypnout nebo si tam nastav přístup /není nejjednodušší/ a ručně to promaž

Tak tedy, přihlásil jsem se v nouzovém režimu jako Administrátor a převzal vlastnictví a práva.. a nic. Nedostal jsem se do System Volume Information ani nemohl naformátovat disk. Odhlásil jsem se, přihlásil jako já (stále v nouzovém režimu), ani teď mi nebylo dovoleno nahlédnout do System Volume Information, ale mohl jsem naformátovat disk, což jsem udělal (rychlé formátování). Teď mám hlášení, že

117234305 kB místa na disku celkem.
20 kB v 2 souborech uživatele.

Takže podezřelé soubory zmizely, i když nevím, který je ten druhý z těchto dvou (jeden je System Volume Information?)

A teď mi poraďte,
1/ bylo chování nouzového režimu korektní?
2/ mám udělat ještě něco pro toho chudáka disk?

Dobře, už jsem to asi udělal správně, protože jsem se dostal do System Volume Information. Uvnitř byly tyto soubory:

(složka)_restore (v závorkách dlouhé číslo)
.....uvnitř složky (složka) RP 489
...................(složka) RP 490
(v těchto složkách opět nějaké soubry jako RestorePoint a change.log)
(soubor) MountPointManagerRemoteDatabase (0 kB)
(soubor) tracking.log (20 kB)

Smazat se mi podařilo jen poslední dva uvedené. (Někdo mi tu radil smazat obsah System Volume Information.)

Znamená to něco důležitého, nebo je to normální stav? (Disk je prázdný, po rychlé defragmentaci, SWAP má vypnutý)

pagefile.sys je jak uz bylo receno strankovaci soubor SWAP od windowsu, pokud jej mas jinem nez hlavnim disku, asi sis to tak nastavil. Nastaveni vlastnosti tohoto souboru je v Ovladaci panely -> system -> upresnit -> vykon/ nastaveni -> upresnit -> virtualni pame/ zmenit. Pres toto nastaveni bych jej presunul na jiny disk treba standardne na systemovy disk. Tim by ti mel z toho disku zmizet a objevit se na systemovem (po restartu PC).

Dale ty soubory, ktere sou vte slozce volume information... tato slozka je na kazdem disku a vytvari se vni body pro obnovu systemu. Nastavuje se pro kazdy disk zvlast a pokud s nikdy obnovu systemu nepouzival tak bych to vsude vypnul, obcas to zpomaluje PC. Ovladaci panely -> system -> obnoveni systemu.

snad je to vse a pomuze ti to