Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem hp 3520 a identifikacia v sieti

Dnes som riesil ako instalovat sietovu hp 3520. Tlaciaren ma vsak pracovnu skupinu workgroup kdezto ostatne pc inu skupinu a tie blbe xp nevidia inu ako svoju skupinu. Na hotline mi chuja poradili. Vlastne hej. Vraj si mam objednat firmu ktora mi to pride zapojit.
Nemal som cas sa tomu venovat ale predpokladam ze instalator z cd najde tlaciaren podla ip ale co v pripade ked chcem tlaciaren pridat bez cd len cez vyhladavanie v sieti?

No to je rána!
Můžeš mi vysvětlit, jakou IP by měla ta "HP 3520" mít?
Jestli ses na ní na hotline ptal, tak se nedivím, že ti neporadili a naopak věřím tomu, že se tam ještě teď smějí.

Víš, co je "HP 3520"?
Tohle: [http://img119.imageshack.us/img119/5724/photo112008 3vb3.jpg]
Určitě je to ta tiskárna, kterou jsi instaloval :?:

Nechtěj po mě, abych si domýšlel, co máš za tiskárnu. :-/
Parametry síťové konfigurace se zadávají buď z menu zařízení, nebo přes webové rozhraní.
Tiskárnu můžeš samozřejmě přidat "i bez CD" - a to přiřazením standardního TCP/IP portu tiskárně.

keby si sa ty opytal nieco podobne hned prve co je sa ta spytam ci si sa nepomylil lebo prepokladam ze si na urovni rozoznat sietovu tlaciaren od obycajneho deskjetu (nehovoriac o tom ze preklepov mavam neurekom;o)).
a tlaciaren bez cd nepridam pretoze ziadnu nenajdem.

Jak to? Nastav v menu tiskárny IP adresu (psal jsem ti to už včera) a k té IP vytvoř na každé stanici "Standardní TCP/IP port". Pak nemusíš nic hledat.

Vypadá to, že síťovou tiskárnu pod Windows instaluješ poprvé - v tom případě se podívej ještě do tohoto tématu, kde se řešila instalace síťové OKIny: http://pc.poradna.net/question/view/70692-problem-s e-zprovoznenim-sitove-tiskarny-oki-b4540

Co se tyka IP adresy tiskarny, mas 2 moznosti:
1. nechas si IP pridelovat DHCP serverem, pak musis tiskarnu identifikovat podle jmena - tohle je horsi zpusob
2. nastavis pevnou IP a tiskarnu identifikujes v siti podle IP. Tohle je lepsi zpusob, vis, kde tiskarnu najdes, muzes si kdykoliv pingnout a zjistit

Nevim, jak je to s tou IBM, ale s HP staci na serveru pridat tiskarnu, zadat IP a Windows se o vse ostaraji samy. Takto nastavenou tiskarnu pak nasdilis, pridas tam ovladace pro ostatni operacni systemy, nastavis pristup a nemusis se o nic starat.

Na stanici pak pridavas tiskarnu pres server, ovladace se dotahnou se zerveru

no fajn, ale ja nemam este zistenu IP adresu tej tlaciarne. ako to spravim?
teda neviem si ju nastavit napevno, kym ju nezistim.
Ked tu IBM nedavam ako share printer, ale ako samostatnu sietovu tlaciaren cez network port, pyta si odo mna aj meno, aj IP adresu tlaciarne, neexistuje moznost identifikovat len podla mena. existuje aj moznost prehladavania siete, ale neviem aku IP nastavit, neviem presne, su tam 3 moznosti hladania: podla siete a je potrebne zadat IP (siete? ma taku?), subnet mask (tu zistim kde?) alebo este podla niecoho, ale vzdy treba zadat nejaku IP adresu.
inak ostatne PC ziskavaju IP adresu z DHCP servra automaticky.

staci na serveru pridat tiskarnu

serverom sa mysli PC, ku ktoremu je pripojena tlaciaren cez USB? lebo tu su vsetky PC rovnocenne a nie je nic take ako server.

ak to bude zdielana tlaciaren, nebude problem ak bude odpojeny ten PC, na ktory je pripojeny cez USB?

dakujem za pochopenie a snahu :-)

Ip adresu zistis bud priamo na dhcp servri podla mac alebo nejakym ip skenerom. Na cd prilozenom k tlaciarni byva utilitka ktora tlaciaren sama najde pocas instalacie (spyta sa ci je tlaciaren pripojena cez usb alebo cez network).
Idealne je nastavenie pevnej ip tlaciarne co sa vacsinou deje priamo na tlaciarni cez jej ovladaci panel. Tento panel ti vsak prezradi aj aku ip ma tlaciaren pri automatickej konfigiracii. AK si dobre spominam mali to vsetky tlaciaren hp a canon s ktorymi som sa stretol doteraz.
Inak mam pocit ze som robil aj tu ttvoju ibm len si neviem spomenut kde a kedy;o).

aha, teda sa nemam vypytovat, ale hladat :) inak ta IBM instalacia, to je daco.

ked sa k tej tlaciarni dostanem, naistalujem UPLNE vsetko, lebo tam boli moznosti instalacie na zalozkach, odkazoch a hore dole, nic zakliknute ako default, teda to asi nebolo robene pre zaciatocnikov ako ja. nainstalujem vsetko a uvidi sa. skusim to uzivatelske rozhranie najst. dakujem za radu

nebude problem so zdielanim, ak bude PC prepojeny s USB vypnuty?

Tak este raz skusim upresnit. Tlaciaren ma pridelenu ip od dhcp servera. Tlaciaren ma jetdirect pokial viem cize nemusi byt zdielana v oknach.
Moj problem je, ze tlaciaren xp nevedia najst ani podla ip ani podla mena nakolko sa nachadaza v inej pracovnej skupine a blbe xp ju proste nevidia. Ping a web interfejs tlaciarne samozrejme idu. Tlaciaren vie komunikovat s inymi zariadeniami len v domene co mi je napr lebo siet nie je v ziadenej domene.
Ja osobne vidim problem v ovladacoh od hp s ktorymi som mal uz vela krat problem. Pozriem daco na nete a uvidime.
Instaloval som v zivote snad 15 sietovych tlaciarni a nemal som s nimi ziaden problem (vacsinou v style co tu bol popisovany...instalacia zariadenia + konfiguracia portu alebo cez najdenie tlaciarne v skupine).

Já pořád nechápu, jakým způsobem jsi ty tiskárny instaloval - "instalacia zariadenia + konfiguracia portu alebo cez najdenie tlaciarne v skupine".
To zjevně není ten způsob, který ti tady radím. Vyzkoušel jsi jej?
Pro upřesnění: Tiskárny a faxy - Přidat tiskárnu - Místní tiskárna připojená k tomuto počítači - Vytvořit nový port/Standard TCP IP port - Název či IP adresa tiskárny {ip ziskana od DHCP serveru} - Generic Network Card - dále už instalovat standardní ovladač z CD (tedy zadat "Z diskety" a vyhledat adresář s ovladačem)...