Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Ako šetriť HardDisk aby vydržal

Ako šetriť HardDisk aby vydržal. V návode k použitiu k DVD recorderu s HDD, je napisane ze prístroj možno prenasat az po jeho vypnuti. Preto aby sa neposkodil HDD sa zrejme nesmie do PC kopať, nesmie spadnut ani sa nesmie prenasat pocas prevadzky daného prístroja . Chcem sa spýtať ako je to s notebookom - ved ten je na cesty. Ako je to asi z kamerou , ktorá je s HDD -tam je pohyb evidentny. Ďakujem.

No z principu, kde je pevny disk, tak nehejbat. Hlavicky to nemaji rady.

Jinak v DVD byva stejne jako v PC 3,5" disk, zatimco v notebooku jsou 2,5" a ty jsou vice odolne, protoze vyrobce je vyrabi s tim, ze se budou hejbat. Taky jsou drazsi. ;-)

Ako je to asi z kamerou , ktorá je s HDD -tam je pohyb evidentny

Kamerou pohybuješ pomalu, sic by bylo prd vidět, kdybys švenkoval jako šejkrem. Mám Panasonic s HD. Je tam notebookový HD který má malinkaté hlavičky takže jejich setrvačnost je daleko menší a proto snesou určité pohyby. Zatloukat hřebíky bych však kamerou nedoporučoval. Také je v ní senzor, když se švenkne příliš zhurta, tak se HD vypne.

Hlavne ide o zrychlenie. Zrychlenie je zmena rychlosti za cas = cim vacsia zmena rychlosti a cim mensi cas, tym vyssie zrychlenie. T.j. ked do niecoho kopnes, hodis na stol, narazy, apod. su velke zrychlenie (zmena ryychlosti za velmi kratky cas = vysoke zrychlenie = problem).
Ani notebook nie je urceny na buchanie s nim ak bezi HDD, tym sa vystavujes riziku ze sa hlavicka disku dotkne platne a poskrabe ju. Ak je disk vypnuty hlavicky su mimo platne, takze vtedy neni problem. Ano IBM to riesi senzorom, ale 1.) ten senzor disk vypina aj ked clovek len cestuje vo vlaku, co otravuje, 2.) senzor monitorujuci zrychlenie spravidla reagje na volny pad apod., ale nevie reagovat na vsetky situacie, napr. ak to vezmes a umyselne prastis o stol zospodku tak na to pravdepodobne nezareaguje :-D