Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Problém s externím hdd

Mám problém, nechce se mě načíst hdd. Včera bylo vše v poho, a dnes se vůbec nenačetl. Jen začne bzučet jako by se rozjížděl, ale hned zase přestane. Takhle to párkrát opakuje a nakonec ticho jen svítí kontrolka. Ve správci zařízení je a je u něj napsáno že pracuje správně ale jako by to nemohlo zjistit jeho vlastnosti. Na liště ho zle taky bezpečně odebrat.

Neví někdo co s tím? Bohužel jsou na něm dost důležitá data.

Za každou radu a snahu předem děkuji

http://www.alza.cz/western-digital-2-5-elements-po rtable-1000gb-cerny-d433997.htm

tak usb 2 bych do hdd s usb 3 asi nezapojil ne?

na straně počítače je to oboustranně kompatibilní (jsou to vlastně dva konektory v jednom). Na straně k disku to pro USB3 bývá takový širší, dvojitý konektor. Já netuším, co máš ty. Základ je, jestli se disk vůbec roztočí.

přesně jak píšeš a jak je to zobrazené v odkazu v prvním příspěvku

a jak už jsem psal neroztočí, začne bzučet jako že má snahu ale během 2 sekund zase ticho a zase znova a pochvili to asi vzda a je ticho, když jsem ho tamnechal delší dobu tak to asi po 10 minutach párkrát zkusil znovu

když to zkouší tak kontrolka bliká a potom už jen svití