Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Problem s WIFI a Vistama (pouze lokalni sit)

Dobry den,
Mam problem s pripojenim jednoho pocitace na wifi.
Driv se na pripojoval, pak jednoho dne to prestalo jit.
Nevim co se stalo a tehdy jsem nebyl pozadan o reseni problemu, protoze clen rodiny mel k dispozici druhy pocitac - sluzebni.
Ted sluzebni vratil a na me padl tenhle problem:

Na notebooku je operacni system Windows Vista a pri pripojeni funguje pouze mistni sit.
Kdyz notebook pripojim kabelem,tak internet funguje.
Jiny pocitace se k wifi v pohode pripojej, ale na zadnym neni Vista (ale i tenhle s Vistama se driv pripojoval).
Zkousel jsem se hrabat v nastaveni jak vysilace (TP-link WR741N), tak notebooku (Compaq nejakej). Nastavoval jsem to staticky, dynamicky, ale nerozchodil jsem to.
Nasel jsem na netu, ze Visty maji obcas problem s DHCP a stahnul oficialni windows fix. Nepomohlo.
Dalsi lidi s podobnym problemem to hazeli na problemi s Nortonem a jeho problemovou odinstalaci, tak jsem stahnul oficialni Norton removal programek. Porad nic.

Tak jsem vzal ipconfig -all :
z toho notebooku kde to nefunguje (log-compaq.txt),
z pocitace kterej je pripojenej prez kabel (log-pc.txt),
z druhyho notebooku kde to funguje (log-hp.txt),
a jeste iwconfig z Ubuntu na tom stejnym notebooku (log-hp-iwconfig.txt)

Tak bych byl velmi vdecny za jakekoliv rady.
Kdyz bude potreba nejaky dalsi info, rad dodam.
Dik za zajem a pripadnou pomoc.
John

   Popis . . . . . . . . . . . . . . : Atheros AR5007 802.11b/g WiFi Adapter
   Protokol DHCP povolen . . . . . . : Ano
   Adresa IPv4 . . . . . . . . . . . : 192.168.2.104(Preferovan‚)
   Zap…jźeno . . . . . . . . . . . . : 9. źervence 2014 11:29:05
   Z p…jźka vyprçˇ . . . . . . . . . : 9. źervence 2014 16:29:05

   Description . . . . . . . . . . . : Realtek RTL8168C(P)/8111C(P) Family PCI-E Gigabit Ethernet NIC
   DHCP Enabled. . . . . . . . . . . : Yes
   IPv4 Address. . . . . . . . . . . : 192.168.2.103
   Lease Obtained. . . . . . . . . . : Wednesday, July 09, 2014 10:31:32 AM
   Lease Expires . . . . . . . . . . : Wednesday, July 09, 2014 3:57:26 PM

   Description . . . . . . . . . . . : Qualcomm Atheros AR9285 802.11b/g/n WiFi Adapter
   DHCP Enabled. . . . . . . . . . . : Yes
   IPv4 Address. . . . . . . . . . . : 192.168.2.106
   Lease Obtained. . . . . . . . . . : 9. źervence 2014 11:50:00
   Lease Expires . . . . . . . . . . : 9. źervence 2014 16:50:00

podle časů lease-time od dhcp zkoušíš různé konfigurace - a podle jazyka snad i různé verze windows.
ip jsi od dhcp v routeru dostal korektně, problém bude na jeho wan straně = nastavení k providerovi:
např: stejný rozsah ip adres jako lan, nezaregistrovaná mac adresa, špatné adresy.

edit:

Tak jsem vzal ipconfig -all :
z toho notebooku kde to nefunguje (log-compaq.txt),
z pocitace kterej je pripojenej prez kabel (log-pc.txt),
z druhyho notebooku kde to funguje (log-hp.txt),

sorry, až tak daleko jsem nedočet, na tlusté romány mě neužije (kromě tohoto)
nemáš na všech windows krámech nějakou extrémně zrůdnou verzi "internet security" antiviru?
nemáš všechny zaspywarované / poškozené nastavení proxy? ale to by ping měl fungovat.