Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Prosím o radu jaké připojení k Internetu si vybrat

Mám možnost si vybrat z následujících možností připojení k Internetu, obojí bezdrátově:

1) 512/512 - 899Kč měsíčně bez daně, žádné omezení, žádný limit či FUP, měl bych to jen pro sebe, tím jsem si jistý. Docela dobré reference na poskytovatele.

2) 2048/512 - 799Kč měsíčně bez daně, FUP - 18GB měsíční limit, pak je rychlost skokově zpomalována, u 30GB je to asi 128/128 a při 40GB se to asi zastaví úplně (k dispozici je jen graf, takže to odhaduji). Navíc mám docela podezření, zda je poskytovatel vůbec schopen tyto rychlosti dodržet, když vidím všude na sousedních domech jejich antény - zdroj signálu musí mít asi nějaký technologický limit - nebo ne? Přeci není možné z jednoho vysílače dodávat například dvaceti lidem v jednu chvíli kontinuálně 2048, co se mně jeví jako nereálné.

Otázka zní - co z toho je podle vás výhodnější? Zdálnivě sice to druhé, ale já mám pocit, že těch 18GB jsem schopen za týden klidně stáhnout (jsou připojené čtyři počítače v síti).

Otázka č.2 - kolik vlastně přesně stáhnu GB za jeden den při rychlosti 512?

co se tak poptat u těch sousedů? ;-)

taky nepíšeš, zda jsi pijavice, nebo to máš na běžné užití. Já a moje rodina máme celkem 7 počítačů (všechny v permanenci) a za měsíc protáhneme max. 12-15GB (když instaluju nějaký Gentoo server, tak trochu víc)

a tu počítací otázku, to myslíš vážně?

(512/8)*60*60*24/(1024*1024) = ... MB/den

samozřejmě toto je teoretická šířka pásma, musíš odpočítat režii TCP/IP a samozřejmě uvážit, že bys to musel mít vytížené na 100% po celou dobu.