Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Prosím o radu jaké připojení k Internetu si vybrat

Mám možnost si vybrat z následujících možností připojení k Internetu, obojí bezdrátově:

1) 512/512 - 899Kč měsíčně bez daně, žádné omezení, žádný limit či FUP, měl bych to jen pro sebe, tím jsem si jistý. Docela dobré reference na poskytovatele.

2) 2048/512 - 799Kč měsíčně bez daně, FUP - 18GB měsíční limit, pak je rychlost skokově zpomalována, u 30GB je to asi 128/128 a při 40GB se to asi zastaví úplně (k dispozici je jen graf, takže to odhaduji). Navíc mám docela podezření, zda je poskytovatel vůbec schopen tyto rychlosti dodržet, když vidím všude na sousedních domech jejich antény - zdroj signálu musí mít asi nějaký technologický limit - nebo ne? Přeci není možné z jednoho vysílače dodávat například dvaceti lidem v jednu chvíli kontinuálně 2048, co se mně jeví jako nereálné.

Otázka zní - co z toho je podle vás výhodnější? Zdálnivě sice to druhé, ale já mám pocit, že těch 18GB jsem schopen za týden klidně stáhnout (jsou připojené čtyři počítače v síti).

Otázka č.2 - kolik vlastně přesně stáhnu GB za jeden den při rychlosti 512?

co se tak poptat u těch sousedů? ;-)

taky nepíšeš, zda jsi pijavice, nebo to máš na běžné užití. Já a moje rodina máme celkem 7 počítačů (všechny v permanenci) a za měsíc protáhneme max. 12-15GB (když instaluju nějaký Gentoo server, tak trochu víc)

a tu počítací otázku, to myslíš vážně?

(512/8)*60*60*24/(1024*1024) = ... MB/den

samozřejmě toto je teoretická šířka pásma, musíš odpočítat režii TCP/IP a samozřejmě uvážit, že bys to musel mít vytížené na 100% po celou dobu.

Já jsem pijavice, žena je pijavice, bratr je pijavice, dcera je pijavice, prostě všichni jsme pijavice ze všech pijavic nejpijavicovatější...

U sousedů jsem se ptal, jenže oni jsou buď socky a pak mají koupený nejlevnější limitovaný tarif, a ti co nejsou socky jsou zase BFU, takže mají taky nejlevnější limitovaný tarif.

Počítat mě hrozně namáhá, musel bych u toho děsně přemýšlet a vydávat obrovské úsilí, což v mé věku už může být nebezpečné, tak jsem si říkal, že by to třeba mohl udělat někdo mladší, hezčí a vůbec všestranně lepší, než jsem já. :-D Ale myslím, že tam máš stejně nějakou chybičku, protože výsledek by měl být cca 5GB. Nebo ne?

Já mám taky 512 lajnu, ale ještě nikdy jsem nepřekročil 10GB měsíčně a to taky občas sosnu nějakej ten filmeček.
Pokud seš notorickej sosač, tak ti 18GB stačit nebude. Já bych bral tu rychlejší lajnu, pokud to máš pouze na tahání filmů, tak zase linku bez FUP.
Ze zkušenosti ti můžu říct, že na 512 lince protáhneš zhruba 200MB za hodinu.

Zjisti si u wifi providerů jaká je agregace (s kolika lidmi se max. můžeš dělit o uvedenou rychlost) a jestli je garance minimální rychlosti (a to vyslovene mít písemně ve smlouvě). Dále pak třeba zjistit, jestli dochází k rovnoměrnému rozdělení rychlostí, nějaké upředňostňování nebo omezování služeb (selekce paketů) apod. Všechno toto se jmenuje Quality of Service (QoS).

Quality_of_Service

Nejlepší je získat reference od uživatelů, které už jejich služby využívají.