Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem PC pro Diablo 3 - kde a co koupit, když jsem technický negramot

Ahoj,
předem se omlouvám, že asi budu mít úplně stupidní dotazy, ale jak už je v nadpisu, jsem technický negramot. Proto moc prosím o radu:

Potřebovala bych kompletní sestavu včetně monitoru pro hraní Diabla 3, nic jiného v podstatě nehraju a PC pak používám normálně k práci. Původně jsem uvažovala o koupi nějaké sestavy v obchodě typu Datart, Alza, apod., ale nejsem si jistá jaké parametry by sestava měla mít a jaké už jsou zbytečný luxus. Samozřejmě bych nerada platila za něco co nevyužiju.
Poradnu už jsem si pročítala, ale přiznám se, že mnoha věcem nerozumím a představa, že bych si měla PC skládat sama je pro mě noční můra.
Nevím jaké obchody jsou spolehlivé a zároveň mají dobré ceny. Ani netuším zda bych si měla počítač nechat sestavit a nebo (když se v tom nevyznám) radši koupit značkovou sestavu. Nebo jak moc záleží na monitoru, když jsem do teď byla stejně zvyklá na notebook, bude mi stačit nějaký levnější?

Poradíte mi tedy kde a co koupit?
Předem díky

Můžeme vám zde navrhnout sestavu, kterou vám zdarma složí v internetovém obchodě.

Můžete tedy shrnout vaše požadavky:

1. FINANČNÍ LIMIT

2. PŘEVÁŽNÉ VYUŽITÍ SESTAVY - kancl, herní,
pracovní - (video/zpracování, CAD, Photoshop...)

3. OPERAČNÍ SYSTÉM - dodat se sestavou, vlastní

4. SESTAVÍTE SI PC SAMI? nebo požadujete, aby bylo PC sestavené/otestované z
e-shopu?

5. MONITOR pro herní sestavu je potřeba uvést rozlišení které máte/koupíte

Tak to by bylo skvělé :)

1. Moje ideální představa byla do 15.000, ale když jsem pročítala poradnu, tak nevím zda to je reálné :) maximální strop je pro mě 20.000

2. Hraní (Diablo 3, nic jiného), filmy a hudba (ale nepotřebuju žádnou velkou kvalitu, spíš to mám jako kulisu) a pak práce kancelářského charakteru (maily, dokumenty)

3. Ideálně Win7

4. Sestavené/otestované

5. :) jaké je běžné rozlišení? 1600x900?

Díky moc :)
Ještě ze zvědavosti, existují nějaké stránky pro porovnání procesorů a grafických karet a kde by třeba bylo nějak srozumitelně vysvětleno jak se v tom zorientovat? Zaujalo mě totiž, že Intel Core i3 se hodí na hraní, myslela jsem, že pro hry musí být i5 nebo i7 (vycházela jsem z předpokladu, že čím vyšší číslíčko, tím větší adidas :D ). Samozřejmě jsem hledala informace na netu, ale srozumitelný ucelený přehled se mi nepodařilo najít.