Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem SB Live! a zvuk ve všech reproduktorech

Zdar všem,
tak jsem si dnes s velkou slávou připojil k PC dva surroundové reproduktory. Zapojení mám takto:
SB Live! -> AV reciver Pioneer VSX-D512 -> dva přední a dva zadní repráky. Centr nemám, subwoofer dostává signál odfiltrovaný ze signálu reciverem. Bohužel je to propojeno analogem, protože vícekanálový zvuk jsem z S/PDIF nedostal - prostě jen stereo.
A teď k problému: ve Winampu, i v Windows Media Playeru mi hraje hudba ze všech repráků, přičemž to nepovažuji za správné. Chyba není v reciveru - pokud v "Creative Surround Mixeru" posunu zdroj zvuku "do rohu", hraje mi pouze příslušný reproduktor.

Ve filmech si nejsem jist, jak to má být, ale zdá se mi, že to taky není ono, že ze zadních repráků jde skoro stejné, co ze předních - ale zezadu by měly jít spíše jen efekty (předpokládám).

A je jedno, jestli přepnu nastavení zvukovky pro 4.0, nebo pro 5.1, je to stejné.
Používám WinXP, ovladače mám nainstalované vcelku historické, ale mám je ozkoušené jako bezproblémové - zatím jsem neměl důvod je měnit. Mohlo by to být ovladači?

Díky za pomoc.

Ja jsem vyzkousel asi dvacet ruznych driveru a nechytl se ani jeden. Teda jeden jo (od supportu Levi - zkus pohledat), ale ten mi nenainstaloval mixer, bez nehoz je Livka toliko ku h**nu. Nyni jedu na KX Projectu, ale je to chaba nahrada (navic s naprosto nelogickymi castmi) - nastavit to je horor a neumi to basy/vysky. Uf...

Tak bohužel, jak mi poradil Mif, tak to nepomohlo, po dlouhým boji jsem tam to CMSS našel, ale když to mám nastaveno na "Off", tak to právě hraje za všech repráků (ať nastavím 4.0, nebo 5.1) stejně. Pokud nastavím CMSS na "On", tak většina zvuku jde zepředu, ale v zadních reproduktorech se ozvývá deformovaný signál, připadá mi to jako přeslech mezi kanály, zní to, jako by ty repráky byly za zdí v jiné, prázdné místnosti. Kabeláží to není, když přehodím kabely na zvukovce, tak ty pazvuky jdou zepředu.

Začínám zvukovky od Creative nesnášet, stávající Live! mám jen proto, že předchozí Audigy mi v mém PC generovala modrou obrazovku.3-[