Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Seasonic S12II-520 - chrčení a praskání po zapojení - nefunkční

Zdravím. Pořídil jsem k nové sestavě nový zdroj Seasonic S12II-520 (na radu M-Pola). Po zapojení všech komponent a napájecího kabelu jsem přepnul vypínač na zdroji do polohy zapnuto a ozvalo se chrčení a praskání, které trvalo asi půl sekundy a potom ticho. Smrad ani kouř z toho nešel, nicméně zdroj nefunguje. Připojil jsem starý zdroj a sestava naštěstí funguje, tak ji to nevzalo s sebou. Nový zdroj jsem pak zkoušel ještě spustit manuálně propojením kontaktů, ale také nefunguje. Je mrtvej. Otázka je, vymění mi ho bez potíží za nový kus? Předpokládám, že je to velká náhoda, narazit na nefunkční Seasonic, když ho tady často doporučujete. Zakoupeno na CZC.
http://www.czc.cz/seasonic-s12ii-520-520w/74749/pr odukt

Pokud je vše funkční s jiným zdrojem, tak zdroj vrátit/vyměnit za jiný.
(je to prostě smůla, za poslední měsíc jsem 520 dával dvakrát a to bez problémů)
Při startu dochází k max.zatížení a každá vada se projeví, ta řada je ověřená dlouho době, ale bohužel jsi vyfasoval výrobní zmetek)
Doplním:
Jo možná, že jde jen o závadu toho kolébkového vypínače na zdroji.

Nemáš zač.

No a to mám/měl zato, že Season má slušnou výstupní kontrolu zdrojů se zátěž testem který by měl takovouto kravinu snadno odhalit.
Je vidět, že už se nedá 100% spolehnout na nikoho, i když stát se to může.
Ušetřil jsi si sis "pochod" do kvelbu, ale asi je záruka v hajzlu, takže přeji aby to byla jediná závada u toho půlzmetku.