Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Herní PC sestava do 45 000 včetně monitoru

Ahoj, nedávno jsem tu řešil, jaký koupit monitor skrz to, že mi nestihli vyreklamovat můj monitor a vraceli mi peníze. Teď zbývá 5 dní do konce reklamace notebooku a podle Lenovo callcentra je 99% pravděpodobnost, že se to nestihne (v servise notebooku prorazili display a snažili se po mě vyloudit peníze na opravu. Na Lenovo lince jsem jim rovnou řekl, že jsem to 5 minut před odevzdáním na poště celý nafotil a ať to ani nezkouší, načež započal zdlouhavý proces a notebook stále smrdí v Německu v servise).
Teď už ale k věci.
Monitor nechám na vás, jestli vyjde s cenou lépe nějaký za 5 000, radši tak než ubírat na počítači kvůli IPS monitoru. Samozřejmě, záleží na tom, jak je to nejlepší.
OS kupovat nebudu, protože sedmičky už jsou vousatý a osmičky jsem chvíli měl a už je nikdy nechci ani vidět. Až vyjde Windows 9, milerád si je koupím, do té doby napirátím Win7 (prosím, nemudrovat ohledně toho).
Dál bych byl rád, kdyby to bylo postaveno na Intel procesoru a GeForce grafice, AMD procesor nepadá v úvahu a ATI grafiku jen, kdyby vycházela opravdu o moc lépe jak GeForce.
Klidně něco, co půjde taktovat, abych nemusel za rok upgradovat.

1. FINANČNÍ LIMIT - 45 000

2. PŘEVÁŽNÉ VYUŽITÍ SESTAVY - Hry a internet

3. OPERAČNÍ SYSTÉM - Vlastní

4. SESTAVÍTE SI PC SAMI? - Ne

5. MONITOR - Jak jsem říkal, dodat se sestavou. Rozlišení tak, aby sedělo ke grafice. Radši Full HD než 2560x1440 s tím, aby se na tom sekaly hry (pokud bych bral 2560x1440, už z principu bych to na 1080p nikdy nesnížil.

6. CO VŠE POTŘEBUJI? Komplet počítač a monitor, nic víc.

Rád bych nějaký návrh od M-Pola, ale určitě zvážím i ostatní.
Díky moc :)

Vyjde lépe AMD karta než ta nVidiácká ? Podíval bych se na internetu ale gpuboss tu kartu vůbec nezná.
Kdyžtak bych to teda vzal takto (jen ten monitor bych nahradil jiným, protože z principu nedám 10 tisíc za 22' monitor, který má podle všech recenzí příšerný podsvícení)
8GB ram stačí? Nebudou za rok hry potřebovat více?
A ještě bych se zeptal na case, nebyla by nějaká lepší? Přeci jen narvat komponenty za 30 000 do takové obyčejné bedny se mi zdá jako zvěrstvo. Klidně bych bral něco s regulací otáček, abych po večerech nedělal kravál :)

"Příšerné" podsvícení mají všechny LCD monitory a u tohoto 23" to možná rozeznáš akorát při černém obrazu.
(ale tvoje prachy, tvoje rozhodnutí)
Krabici používám takovou, která splňuje základní požadavky na slušnou výměnu luftu a rozměry
Za použití právě, co nejméně přídavných točáků a to právě s ohledem na hlučnost, problematickou regulaci s kterou se potom většina potýká.
(jinak platí to samé jako u monitoru, je to na tobě co se bude za krabici válet někde pod stolem)

V té sestavě se jen znažíš tam toho naplácat tolik, aby to bylo do těch 45k. Rainy jestli ti ty peníze překážejí, tak je nikomu daruj, udělej radost přátelům, rodině nebo se projdi po ulici a pomoz těm, kteří nemají co jíst. Já když mám například více peněz, tak někomu (i cizímu) něco koupím, protože vím, že on z těch peněz bude mít větší radost než já. Pomáhej bližnímu svému ;-)

Má správnou

Když teď do základní desky H97, H87, B85 nebo H81 osadí uživatel kompatibilní procesor Pentium Anniversary Edition, nebo procesory Haswell a Haswell Refresh, deska automaticky detekuje možnosti přetaktování procesoru, a související parametry ovlivňující násobič procesoru se objeví v systému UEFI BIOS.

Ok mohli byste mi, prosím vás, zkusit ohodnotit toto: http://www.czc.cz/4both471h6ibbaljnbi8gmpmdg/sezna m
Nějak jsem se inspiroval jak satyrem tak m-polem (vesměs to spojil dohromady a vyměnil WD Blue za WD Blue Caviar [je levnější a lajckým okem má lepší parametry])
Chybí mi tam ramky, páč nevím, jestli těch 8GB do budoucna bude stačit. Radši bych vzal 16, abych nemusel za rok řešit nový ramky, páč nějaký hry budou chtít víc.
Tak jestli je to ok, kdyby mi mohl jenom někdo napsat jaký ramky a viola, mám po problémech :)

Pokud se někomu líbí ta bedna, tak proč ne? Já bych byl schopen, pokud bych měl peníze, si koupit tu kterou jsem dával do svého návrhu. Proti gustu žádný dišputát. A pokud někdo má ty peníze, tak proč si nedopřát i7? Psal sám, že v tom chce ty peníze utopit.

Já si myslím, že OK. Třeba si někdy koupíš další 2 monitory, aby se pořádně využila ta grafika. A ten monitor si o to přímo říká těma tenkýma rámečkama. Skříň se mi osobně nelíbí, ale pokud tobě jo, tak budiž. RAM asi opravdu nevyužiješ. Nechal bych 8 GB a pokud by ti někdy opravdu chyběly RAMky, tak si je jednoduše dokoupíš.

ouky douk, díky ti za rady...
Ještě bych se zeptal, na té základovce je napsáno SLI což je u nVidia podpora dvou karet zaráz (měl jsem notebook se SLI)
Nebude to nějak blbnout když tam bude AMD karta ? Známej mi říkal, že četl, že nVidia vymýšlí nějakou blbost, kdy budou hry optimalizované jen pro jejich karty. Zase ta R9 vychází lépe. Zmaten, zmaten.

To, že seti hra "kouše" nemá zhola nic společného s fyzickou pamětí, tedy za předpokladu, že jsou paměťové moduly v pořádku.
Zkus se podívat kolik je paměť vytížená před spuštěním té kraviny, asi se budeš divit.
(zato, co ti běží na pozadí a vytěžuje pamět jen ve Win můžeš poděkovat všelikým automatickým aplikacím které při hraní běží naprosto k ničemu)

Bohužel, má. Nevím, jestli je problém přímo v paměťových modulech, ale pokud hru restartuji, je po problémech.

S teplotami to nesouvisí, s výpočetním výkonem už vůbec ne.

Při běžném využití počítače, např. při prohlížení internetu, mi správce úloh hlásí něco mezi 2 - 2,5GB (pokud si dobře pamatuji, nebudu v dohledné době u pc).

V pozadí běží (doufám) běžné aplikace. Mezi nimi např. Avast (bez naplánovaných testů), utilitky NVidia, Realtek a maximálně občas ta Opera s pár záložkami.

Ahoj ještě jednou, sorry, že to otevírám znovu - nepotřebuji věci nějak rychle a radši si všechno pořádně promyslím a pročtu.
Nakonec jsem se rozhodl pro jinou case, opěvovanou na všech forech a ve všech recenzích, které jsem četl (Fractal Define R4)
Rád bych věděl, jestli se do ní všechno vejde (karta je údajně obrovská) a jestli mi k něčemu bude ten ventilátor, který m-pol přihodil k předešlé case (zůstal v seznamu), nevím, jestli ta case ty ventilátory už má, nebo jestli jich mám dokonce vzít víc.

A pak bych se ještě zeptal na nějaký 2560 x 1440 monitor, aby ta karta teda byla využita. S cenou není třeba přehánět. Jak je to ted jsme na 38 420,- a původní návrh byl max 45 000, nějakej peníz ještě pustím, ale stejně už by to nemuselo být moc. Nebo kdyby vyšly 3 nějaké monitory finančně dobře na eyefinity, tak bych se možná taky nechal zlanařit. Momentální seznam jest: http://www.czc.cz/cbb58ra588h19b5vm2npidqkp3/sezna m

předem díky všem, co budou radit

já už bych se vysral, koupím ten dell a pokud bude na hovno, tak ho vyměním za jinej... škoda že to nemůžou předvést na pobočce (tady u nás nemají přímo pobočku, jen výdej)
http://www.czc.cz/fractal-design-define-r4-black-p earl-window/114980/produkt?q-c-0-price=r400-2900&q -category-id=8c410ps83uiucarrr1s1c0olqa
Koukej, tady je ta case co chci já s tím sklem co chceš ty... co myslíš? vleze se tam vše a.. půjde na to dobře vidět...?