Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Instalace linux nevidi Windows.

Dobry den,

instaluji z usb flash live verze linuxu linux na PC a mam s tim problem. To same jsem pred chvili provadel na notebooku a pri instalaci linux videl windows (na vyber bylo instalovat linux vedle systemu windows) a vse probehlo v poradku a nyni si pri startu na notebooku vyberu ktery system chci spustit. To same chci tedy na PC ale na vyber vyse zminena moznost neni. Zkusil jsme Something else a naformatoval oddil co mam urceny pro linux a uspesne nainstaloval na nej linux vsak pri startu pc linux na vyber vubec neni , hned najedu do windowsu. Dodavam ze boot section jsem nastavil pri instalaci taky na ten oddil urceny pro linux. Mohli byste mi s tim prosim pomoct?
Změna kategorie, původně: Software (karel)

Gz6

na internetu jsem nalezl wubi installer , uplne super vec a na druhem pc se vse krasne nainstalovalo a funguje jak ma . Zkusil jsme tedy na tomto pc nainstalovat a opet problem. Spusti se pc na vyber mam windows a ubuntu dam ubuntu a cerna obrazovka po chvilce se ozve busici zvuk jako prihlaseni ale divne sekane se ozve a obraz stale cerny. Nechapu proc kdyz live verzi z usb mi to veme a tam vidim i obraz.

omlouvam se momentalně intaluji na ten ntfs 16gb, posledni v seznamu, linu prez to wubi . Prez live usb to slo nainstalovat taky, ale system nebyl zavadeci. Problem je tedy nasledujici... nainstovat se mi to uz podari, ale nevidim obry po spusteni ... to je prez variantu wubi ... prez live usb se nenaintaluje zavadec... tak uz nvm jak to zkusit.

ext4 a nesel ve win bezne videt

to je snad logické. k čemu potřebuješ z windows vidět jiný systém (linux)? co ti naopak brání si v linuxu přimountovat tvůj datový disk a používat data na něm? nejsi ve windowsovém bordelu, kde je podle mrchosoftu normální cpát data na systémový disk.

wubi: ok, pokud to máš na dětské hraní s linuxem.

jasne to chapu ze to nejde videt. a ta live verze mi nesstaci ani kdyz namountuju naky disk ni a dam si na ni data ... potrebuji merit v iperfu tak nechci mit system zpomaleny chci na tom mit nainstalovane programy tak aby pri dalsim pustemi tam stale byly coz mi live verze neposkytne. Kazdopadnk memu problmu ... da se nejak dodatecne ten zavdec dodat , nebo vedel byste proc kdyz se mi system nainstaluje pre to vubi tak po spusteni vidim cernou obrazovku popripde v pozadi zvuky ale tod vse?

tim wubi se normalne nainstaluje linux stejne jako an videu na pc vlevo .. pc vlevo (velky monitor a monitor vlevo) bohuzel proste po spusteni nezobrazi nic. vypne se displej a nic se nedeje. to sam ekdyz jsme nabootoval full install linux z usb. na druhem pc(vlevo) boot v pohode . Nevite prosim co s tim? Dekuji

6-PbW7GMYys

Nevím jak to dělá WUBI, ale vím, že ti ho nikdo z IRC Supportu Ubuntu nedoporučí. Ty to máš nainstalované hrozně složitě. Nejdřív spustíš jeden zavaděč Windows, no a ten spustí druhý zavaděč Ubuntu GRUB (pokud jsem to dobře viděl ve videu).

Udělej to tak, že při instalaci hodíš Ubuntu na druhý diskový oddíl (to už asi máš) a nainstaluj GRUB jako hlavní zavaděč, jakmile ho zvolíš tak by měl i najít Windows a automaticky je přidat do seznamu. Jestli ne, tak by to mělo jít opravit z Live CD (Super Grub Disk).

P.S. Jestli to chceš vidět v praxi jak to mám já, tak ti to klidně nahraju :-)

zkousel jsem to normalne nainstalovat na flashku a na ostatnich pc se po nabootovani flashky spusti grub a spustim si linux a funguje... na zminenem pc to dela stejnou chybu jako kdyz je linux nainstalovat na fyzickem disku v pc prez wubi. Spusti se a cerno zvuky slyset dou ale tod vse. Jestli byste to moh nahrat byl bych za to rad , Dekuji ;-)