Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Recovery OS, NB ASUS. Nedaří se..

Dceři odešel v notebooku disk (nečitelný, elektronika v háji). Pořídil jsem nový, stejná značka/velikost, vyměnil (neformátoval, prostě jen zasunul).
K notebooku nemá instalační DVD Windows (W7/64/Home Premium), ale jen asusácké "Windows 7 recovery Media". Jedná se o tenhle typ: http://www.asus.com/Notebooks_Ultrabooks/UL80Ag/He lpDesk_Download/
"Normální" manuál to nemá, jen jakousi pidi-stručnou uživatelskou příručku.

Nabootoval jsem z toho DVD, spustil obnovu. Po skončení si obnovovací program vyžádal DVD s drivery, i to jsem mu podsunul. Vše skončilo pokynem, abych vyjmul DVD a nastavil správné bootování.

V BIOSu jsem nastavil prioritu bootu z HDD. Uložení, restart, po POSTu jen bliká vlevo nahoře vodorovná čárka. Indikátor činnosti disku (LED) je tmavý. Po několika minutách pokyn:

Reboot and Select Proper Boot device or Insert Boot Media in selected Boot device and pres a key

Nabootoval jsem Hiren's Boot, disk vidím, při procházení adresářů se zdá, že Windowsy jsou řádně nainstalované. Není tam ale 100MB particie, jak mám u stolního PC, jen C (Windows) a D (data), půl na půl (byla to jedna z voleb při spuštění recovery).

Jak postupovat dál? Co dělám špatně, kde by mohl být problém?

Díky.

Defaults jsem dal, divné, že při defaultu to přetaktovává o 3% (dal jsem raději nulu). IDE jsem přehodil z enhanced na compatibile a hle, disk v BIOSu konečně vidím. Save a jdu recoverovat

Secure boot či UEFI to nemá, je to 5 roků starý NB.

BIOS na NB je oproti tomu na PC jakýsi očesaný, respektive nedá se pořádně k ničemu dostat.

No, v defaultu je CPU přetaktováno o 3%. Mohu zvolit nula/nic, 1,2,3,4,5..%. Netuším, co to znamená, manuál k BIOSu neexistuje. Každopádně load defaults nastavilo ty 3%, dal jsem nulu, a po restartu už na disk šlo instalovat.

V BIOSu se skoro nedá nic nastavit, jek blbinky kolem loga, datum/čas, hesla, bootování a IDE.