Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Propojení NTB se starou TV

Ahoj, chtěl bych propojit můj NTB se starou TV. Chci se zeptat, zda je to možné, protože televize je přes 10 let stará, tudíž žádná plazma, LCD a podobně, naopak je to klasická, obrovská a těžká bedna. Jedná se o Panasonic Quintrix, tuším označení TX-29PS1P. Samozřejmě o konektorech typu USB nebo HDMI si může nechat tak akorát zdát. Notebooky mám k dispozici dva: 1,5 roku starý Lenovo IdeaPad Z580 s Windows 8.1 a 3 roky starý HP Pavilion dv7 s Windows 7. Přecijenom TV, i když stará, je stále pohodlnější než se krčit u menší obrazovky NTB. Děkuji za pomoc

Telka má zezadu scart a zepředu s-video a kompozitní video vstupy. Potřebuješ buď hodně starý NTB, který má ještě s-video výstup, nebo ne zrovna levný aktivní převodník z VGA/HDMI na scart/s-video/kompozitní video. A navíc se to hodí jen na nouzové promítání filmů v SD rozlišeních. Na práci jen velmi těžko. Tyto staré CRT obrazovky nezobrazí větší obraz než 720x576 a musí být ještě prokládaný. Z blízka to není ostré, bliká to 50 hz a proti displeji NTB, který může mít řekněme klasických 1366x768 bodů si tím výrazně pohoršíš.
Já kdysi měl takový převodník, byl to myslím tento:
http://www.nej-ceny.cz/61757/konig-prevodnik-vga-v ideo-s-video.html
Ale bylo to tak na ty seriály a filmy. Číst na TV třeba nějaký menší text v PDF bylo utrpení.

Tak nevím jestli to má cenu,mám novější CRT 100Hz s HDMI a když jsem to propojil ta vše Ok až nato že se furt obraz jakoby vypínal a zapínal s tím že Tv opětovně hlásila HDMI připojeno (ca každejch 5 minut) ,takže to bylo nepoužitelný můžeš to propojit přez nějaký převodníky obrazu na SCART ,S - Video apod,nejsou levný a výsledek je nejistej....