Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jaký mám typ PCI slotu?

Zdravím všechny,
Mám základní desku GigaByte GB 8I915ME-GL, S-775, i915GL, DualDDR, 2xSATA, 2xATA100, 8xUSB2.0, mATX, a nikde nemohu zjistit jaký má tato deska typ PCI slotu. Chci si koupit hybrid TV kartu a ty údajně většinou komunikují pouze s typem 2.3. Víte-li někdo co vlastně mám za typ PCI... help me please...Díky

na výrobce kašli, důležitý je čipset. Tudíž bych hledal informace u výrobce čipsetů, pokud chceš mít 105% jistotu :-D;-)

edit: pár indicií:

http://www.google.com/search?as_q=intel+i915+PCI+2. 3&hl=cs&num=10&btnG=Vyhledat+Googlem&as_epq=&as_oq= &as_eq=&lr=&as_ft=i&as_filetype=&as_qdr=all&as_occt =any&as_dt=i&as_sitesearch=

article.php

Presne tak. Na novych intel chipsetoch (915 a vyssie) je PCI bridge v southbridgi, t.j. k i915 bude pravdepodobne pouzity ICH6 (alebo ICH7 zavisi od dosky), takze treba hladat v datasheete k ICH6, ktory je volne stiahnutelny zo stranok intelu.
Napr. u ICH6 sa pise hned na zaciatku v sekcii Features: "Supports PCI Rev 2.3".
Vyssie ICH to budu podporovat samozrejme tiez.

Trochu zavisi aj od dosky ako zapojil sloty co sa tyka napr. PME signalu ale to by sa nemalo prejavit na funkcionalite ked to bezi, a vyrobcovia dosiek to spravidla zapajaju spravne, takze ano od vyrobcu dosky to nezavisi...

Řešil jsem podobný problém, taky jsem kupoval hybridní kartu. Typ PCI jsem zjistil až po nainstalování programu Sandra, který ti udělá kompletní výpis počítače. Další zkušenost je, že na mém PCI 2.2 hybrid Pinnacle 310i fungoval velice nespolehlivě, ale hybrid od AverMedia chodí bez problémů (Pinnacle má v požadavcích 2.3 a AverMedia jej nepožaduje).
Nero