Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem pomoc z komponetmy pc

Čus/čawte ... Mohol by som vás poprosiť poradili by ste mi zostaviť kop..? Keďže mi známy odporučil túto stránku že tu mi pomôžete ... Chcel by som evga gtx 770-tku a i7 4970k 1 tb hardisk ale neviem akú základovku, zdroj,ram a ostatné potrebne komponenty prevažne na nové herné tituly... A aby som to z cenou neprehnal aby bola cena čo najnižšia ale výkon grafiky a procesoru by to neovplyvňovalo... Buďte taký dobrý a poraďte budem vám vďačný ... Dopredu ďakujem

Najvacsiu zasluhu ma graficky chip, zajtra dostane medailu za zasluhy.
To cislo grafiky znamena model grafickeho chipu.
P.S. ak mas 2 grafiky so stejnym cislom chipu tak potom sa mozes pozerat aj na to ci ma DDR3 alebo DDR5 pamate a jaku zbernicu, ak je tam rozdiel. Typicky ale tieto veci zavisia tiez od pouziteho chipu.

Ked tomu veris tak si kup nvidiu.
Vseobecne pisat nieco take je nezmysel. Mozes sa bavit o konkretnych AA a AF filtroch v konkretnych chipoch (a ze to neni dokonale to je jasne), a ne vseobecne o nvidii a amd. A aj s AMD kartou si mozes stelovat AA a AF parametre, nemusis to nechavat na default.

Práveže ja tomu nerozumiem ako celkom viem tie virazi čo je co okolo grafik ale čo je lepšie na hranie tak to nemam ani ponatia... Je to ťažké si vybrať niečo o čom nevies ako funguje a ktomu chceš čo najväčší výkon ... Chapes čo tým myslím ...

AA a AF su filtre. hra funguje tak ze ma model nejakeho telesa zlozeny z trojuholnikov, na nom su nalepene obrazky (textury) a grafika to specialnymi algoritmami vyhladzuje. Takze si predstav ze mas napr. koleso poskladane z trojuholnikov (!), na trojuholniky nalepis nastrihane papieriky s obrazkom pneumatiky, a povies niekomu "urob mi z toho koleso" :) To robia AA a AF algoritmy a mozu tam byt mierne rozdiely, ale silne to zavisi od konkretnych chipov a ovladacov a nastaveni a je to testovane specialnymi toolmi tak aby to vyhovovalo predpisanym algoritmom takze bavit sa stylom ze jedno je super a druhe neni super je nezmysel, moze to zavisiet od nastaveni, moze to zavisiet od vela veci. Ked si najdes niekde porovnanie 770 a R9 s nejakymi videami u ktorej konkretnej textury a ktoreho telesa je co ostrejsie, a aj s podrobnostami s jakymi nastaveniami, tak potom sa da o tom konkretne bavit. Hladaj si googlom 770 a R9 texture quality alebo AA AF quality apod, ked ta zaujimaju rozdiely v nejakom pixeli velkosti 0.1mm.

Práve som nás tým premýšľal že si prečítam o tom viacej tak dik všetkým že boli taký ochotný a poradili zase som,sa niečo neve dozvedel ... MM,M-Pol,jezekhifi,pme diky len tak ďalej dobrú reklamu robíte tejto stránke ... Cawte :)