Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Notebook do skoly

Ahoj, potreboval bych poradit jaky notebook si mam koupit do skoly. Budu na nem pracovat prevazne v AutoCadu a podobnych grafickych programech. Jsem na private, takze bych si na nem obcas chtel zahrat nejakou tu hru, jako je FIFA, NHL atd. a obcas kouknout na nejakej ten film. Cena by mela byt tak 22 000 Kč, max 25 000 Kč. Predem dekuji za vsechny rady a odpovedi.

Změna kategorie Multimedia -> Hardware (host)

na AutoCAD a podobne graf. programy podla mna bohate staci 512MB Ram, bezne procesory (ci uz od intel ci amd) okolo 1.6GHz.

na podobne hry ako FIFA, NHL alebo ine novsie 3D hry dobrovolne a bez mucenia zabudni:

Cena by mela byt tak 22 000 Kč, max 25 000 Kč

znacku by si si mal vyberat podla skusenosti, ak nemas, tak potom ja by som v tej cene odporucil HP (najradsej IBM, ale v tejto cene? :-/), tie maju najlepsi pomer cenav/vykon. vyber si napr HP compaq nx6310 ci 7400. ak nepotrebujes OS WinXP, postaci ti linux (snad sa da emulovat AutoCAD, ci sa mylim? nevyznam sa) tieto ntb by ti na bezne aplikacie mali stacit.
niekto ti mozno poradi Acer ci Asus, ale proti nim mam bytostny odpor, napriek tomu s nim maju viaceri dobre skusenosti a su lacnejsie ako HP.(co ide podla mna na ukor kvality prevedenia)

Obecné rady:
- pokud chceš novější hry, znamená to nemít integrovanou grafickou kartu, takže nVidia nebo ATI
- pokud chceš výkon, dívej se po CoreDuo nebo Core 2 Duo procesorech
- čím víc paměti (512 je minimum), tím líp
- protože budeš počítač používat i ve škole, měl by mít dostatečnou výdrž na baterie
- protože jej budeš noit sebou, neměl by vážit 7kg

ja mam osobne velmi dobre skusenosti s HP compaq nx6110 (mam ho v praci, denne na nom pracujem) a s HP compaq nx 6310, ten ma zas znama. prave preto su bezproblemove, lebo maju zachranne DVD alebo particiu na HDD, pomocou ktorych obnovis a spojazdnis system skutocne behom par desiatok minut a mozes hned pracovat. + mas istotu, ze nezabudnes daco instalovat, funguje ti vsetko spravne, drivre vies online aktualizovat.

asus-a ma spoluziacka, tiez na internate na vyske, zatial spokojnost :-) cas ukaze...

Tohle jsi schopny udelat na libovolnem notebooku.
Ja zase misto predinstalovaneho systemu od vyrobce, doplneneho o milion zbytecnych utilit a trial verzi preferuji vlastni instalaci. Navic ty zachranne instalace od vyrobce preplacnou cely disk, coz je opet na skodu u rozdeleneho disku, kde jsou na druhem odilu data.

Na disku mam vytvoreny oddil, kam po instalaci a veskerem nastaveni nahraju image systemoveho disku. Dokonce je mozne si zvolit (Acronis) i obnoveni pri startu pocitace na klavesu. Takze obnoveni je pak otazkou chvilicky a kdykoliv jsem schopny si obraz (na rozdil toho od vyrobce) aktualizovat. Prece jen je lepsi se vratit zpet o mesic a mit nastaveny pocitac nez se vratit o rok a mit pocitac ve stavu, v jakem jsem si jej prinesl z obchodu a 2 dny travit nastavovanim a instalaci programu.

Opet mas pravdu ;-). Ja jen myslim na studaky, kteri potrebuji notes k praci (mnohdy nekompatibilni s cimkoliv v IT) a nechteji vedet nic o Acronisech, Ghostech, instalacich, utilitach,... Temto nasim budoucim "vydelavacum duchodu" staci zalohovat sva data. A nikde neni napsane, ze si Ghosta vytvorit nemuzou (vzdyt palidlo notes ma a zalohovadlo na nej vidi).