Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem instalace starších her ve win xp

Mám menší problém s instalací některých her (Knights and merchant, Cultures a dokonce i Settlers 4) Po spuštění setupu počítač chviličku pracuje, ale nic se neděje. Můžete mi někdo poradit, co bych měl nastavit, případně stáhnout? Předem všem děkuji.

a poznas DOSBox? emulator dosu, da sa na nom rozbehat mnozstvo starych hier, ako napr. Transport tycoon. stiahnut si ho mozes tu: dosbox najdes tam aj navod, ako na to. Je to jednoduche a tak skvele (ale uz stare) hry ako napr. ten TT si mozes zahrat aj na WinXP, na homepage projektu je tusim aj zoznam hier, ktore podporuje. Mne sa vsak podarilo rozbehat aj hru, ktora na zozname nebola, za skusenie nic nedas :-)

jo jo zkoušel jsem i dosbox, ale nic. Mám notebook se širokoúhlým displayem. Pokoušel jsem se i nastavit kopmatibilitu se staršími operačními systémy, zase nic. Ale Settlers 4 jsou poměrně nová hra, tak tomu nerozumím, snad jen to rozlišení.

1. Full install The Settlers IV + addons.

2. Run SIV_1516.exe patch.

3. Install Windows Application Compatibility Toolkit 3.0 (use Google to find it - its free from Microsoft).

4. Run the program and create a new database.

5. Click Fix.

6. Name of the program to be fixed: Settlers IV - Name of the vendor for this program: Blue Byte.

7. Program file location: Browse for the location of S4_Main.exe in gamedir\Exe folder.

8. Operating System Modes: None - Click Next.

9. Compatibility Fixes: select EmulateSlowCPU - Click Next.

10. Click Finish.

11. Choose File and Install.

12. Run S4.exe to start the game.

Mimochodem, má hra na obalu uvedeno, že podporuje Win XP? Pokud ano, tak reklamuj. Pokud ne, tak příště lépe čti, než něco koupíš.

ten co to nepořešil má stejnej problém jako já. A ten druhej odkaz tam poslal člověk, kterej to nainstaloval a nešlo mu to spustit, mě to ale nejde nainstalovat... Přesto díky za všechny rady...