Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno VMware - použitie reálneho disku - skusenosti

Máte niekto skúsenosti s pripojením fyzického disku k VMware? O čo mi ide? Chcem si nainštalovať Linux, ale počas inštalácie chcem robiť vo Windows. Jednoducho by som nainštaloval Linux a potom by som ho reálne spustil. Ide o to, či niečo náhodou nenabúram.

Rozdelenie disku 80 GB:
20 GB - NTFS - C: - Windows
40 GB - NTFS - nepridelené písmeno, ale disk sa používa
20 GB - nealokovaná časť disku - Linux

Chcem nainštalovať Linux pomocou VMware do tretej časti disku pomocou pripojenia reálneho disku.

Msx, až Tě VMWare přestane bavit a budeš ho chtít odinstalovat, napiš prosím, jak jsi dopadl.

Já jsem ho měl i s jeho utilitami nainstalovaný přes Total Uninstall a taky jsem jej přes TU odinstalovával. To se mi zcela nepovedlo a zůstal mi registr zas*aný spoustou klíčů od VMWare, které navíc nejdou smazat a to ani pomocí programů třetích stran typu RegAssassin.

Nejhorší ale je, že mi nejde ani jeden bod obnovy vrátit před tu prokletou instalaci VMWare. Asi mi zůstane jako památka. Něco jako válečné zranění (z vlastní blbosti).

Ja to už riešim novým spôsobom. Vytvoril som si obraz disku a v prípade pádu Windows mám nový "nainštalovaný" za niekoľko minút. Ale súhlasím, že mnoho programov, ktoré narobia vo Windows bordel. Ale, ak mám úprimne povedať, bordel nerobia programy, ale Windows sám. Keď som nedávno čítal v článku o Microsofte na blackhole.sk o zdieľaní kódu (odstránenie problému s DLL), tak som to považoval za sci-fi. Ide o to, že som nevedel ako sa dajú rôzne problémy Windows efektívne riešiť. Iné kvalitné operačné systémy zdieľanie kódu používajú. Windows sa tomu doteraz statočne vyhýba. Ešte krajší príklad súvisiaci s týmito problémami je balíčkový systém Linuxu. Systém inštaluje program. Takto má systém prehľad o tom, čo sa deje. Vo Windows inštaluje program sám seba a je na programátorovi ako kvalitne napíše inštalátor. A ešte horšie je používanie inštalátorov tretích strán (môj prípad), lebo to sú potom božské programy. Prečo božské? Lebo len boh vie, čo to dorobí so systémom.;-)Škoda, že Windows ešte nedospel.