Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem directx - nějak to nefunguje

Dobrý večer,
chtěla bych se zeptat, co jsem udělala špatně a co mám udělat s rozhraním directx na mém PC. Dělala jsem novou instalaci WXP Home na zformátovaný pevný disk, po úspěšné instalaci jsem pravděpodobně nainstalovala directx9, ale protože nemám a nechci mít záplatu SP2 od Microsoftu, directx9 mi nefunguje. Jinak tento directx9 není v program files, ani v přidat či odebrat programy, zdálo se mi, že se snad vůbec nenainstaloval, žádné chyby se mi však během instalace neobjevily. Když jsem hledala verzi directx na mém PC (spustit: dxdiag), objevilo se mi, že mám directx.9. Jak mám postupovat, abych měla rozhraní directx.8 nebo nižší, abych nemusela instalovat SP2, jak odstranit? directx.9 či snížit na directx.8, když jej nikde standardně nevidím, jako jiné programy v program files, kde se dá stáhnout directx.8 či nižší? Měl by se po instalaci objevit v program files (myslím, že tam původně byl)? Jinak vše ostatní na mém PC zůstalo nezměněno - grafická karta atd. a directx nižší veze mi předtím normálně fungoval.
Díky Jana Svobodová
Změna kategorie, původně Software. (karel)

Mozno nahoda ale dnes som zapol pc dostal som po nabehnutie kont kde sa pc po 4 sekundach hodil do blackscreenu. Nudzovy rezim nastasie siel tak som skusil odobrat grafiku a postupne som skusal body obnovy. Pri tretom obnovovani mi system konecne nabehol. Co ma zaujalo bolo ze druhy bod obnovy boal instalacia directx co mi je divne pretoze ten tam uz bol nahodeny. Za pc vsak sedel aj jeho majitel ktory lubi stlacat kadeco aj ked sa zaprisahaval ze ziadne dx neinstaloval.
Po obnove sysytemu dostavam hlasky dx failed u hier ktore predtym sli. Nepomohla ani instalacia decembroveho dx9.0c. Takze mozno nic ale mame podobny problem a podobnu konfiguraciu (xp prof sp1).

Takže ovladače k mainboard (základní desce) mám na cd, po vložení a snaze nainstalovat ovladače k základní desce mě to nepustí dál s tím, že "WXP has the suitable drivers for the chipset" čemuž rozumím jako že se nic instalovat nebude, protože WXP má svoje ovladače, tak nevím.
Ve správci zařízení jsem našla dva otazníky s vykřičníkem u další zařízení:
1. modem na sběrnici PCI
2. řadič videa (kompatibilní se standardem VGA)
Pokus jsem se dívala blíž na obojí, hlásí stejnou chybu:
"ovladače nejsou nainstalovány (kód 28)"
Netuším, kde k tomu mám hledat ovladač. Pokud dám aktualizovat či přeinstalovat ovladač, pořád průvodce hledá a nic nenachází, i když mám cd mainboard uvnitř mechaniky.
Může modem na sběrnici PCI či řadič videa mít vliv na DirectX?
Jana S.

A aku mas graficku kartu? Ak to je notebook tak aky presne je to notebook? Presny typ notebooku mas na nom napisany (napr. zospodu).
Ovladace potrebujes ku grafickej karte a k modemu, najlepsie ku komplet vsetkemu co v tom je, to CD bolo k notebooku? Ak ano tak tam musia byt aj ovladace grafiky atd.
Instaloval si Win z neho (je to recovery CD)? Ak nie preco? Co k tomu vlastne mas? Preco si odinstaloval SP2?

Po 4obrazovkach pisania stale chybaju zakladne informacie. Si uvedom ze my ti na to nevidime, musis pisat presne, ze co mas na stole.
http://pc.poradna.net/question/view/47751-nez-poloz ite-dotaz

Mám grafickou kartu VGA Albatron MX 420D 64 MB.
Je to stolní počítač - normální AutoCont.
CD mám instalační WXP Home Edition originální, z toho jsem instalovala operační systém.
Druhé cd je QDI Driver CD - 2000 for VIA, SIS, AMD. Chipset Mainboard v1.8 a je na něm:
Chipset Drivers
Device Drivers
QDI ManageEasy V2.0
QDI StepEasy V1.0
Utilities
MS DirectX V8.0
SP2 jsem nechtěla, protože mi nešlo internetové bankovnictví.
Chci se zeptat, jaký QDI (podle čeho) si mám vybrat pro download, je jich tam moc a žádné číslo či verze se neshodují s nápisem na mém cd.
http://drivers.softpedia.com/get/BIOS/Qdi/index2a.s html
Jana S.

BIOS nechaj na pokoji :!::!:

To CD je len k maticnej doske, nemas dalsie CD ku grafickej karte?
Ak nie tak najnovsi ovladac pre nvidia (klasicke nie 8800) grafiky je winxp_2k_93.71.html

Potom este budes potrebovat ovladac pre modem alebo co to tam mas, co mas za modem? Ale na tie hry ti bude stacit ten od nvidie. Ten na modem budes potrebovat az ked budes chciet pouzit modem samozrejme :-)

Děkuji,
tak to pomohlo. Fakt jsem tam neměla nainstalovaný ovladač ke grafické kartě. Mám doma to CD, ale nic neukazovalo po vložení (několikrát), tak jsem si myslela, že je to CD k ničemu. Nakonec mi naběhlo, tak jsem nainstalovala nvidia. Už vše běhá, jak má.
Modem nepotřebuji, jinak k němu cd mám.
Jak jsem viděla poslední odpověď s nvidia, hned jsem si vzpomněla, že ho tam vlastně nemám, a že tam předtím byl. Nejsem vůbec zběhlá v nové instalaci, dělala jsem ji vlastně poprvé, takž mi ani nedošlo, co všechno tam musím nacpat znovu.
Jsem moc ráda, že jste mi tady v pc poradně znovu pomohli, opravdu si myslím, že je to nejlepší pc poradna, ale jinou jsem ještě nenavštívila, neměla jsem důvod.
Takže DirectX.9 opravdu funguje i bez SP2.
Děkuji moc všem Jana Svobodová :-)