Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Tiskárna pro studenta

Ahoj,
prosím o doporučení konkrétního typu tiskárny pro studenta. Není nutná barva ani multifunkce, naopak důležité jsou náklady na pořízení i náklady na tisk a spolehlivost. Skripta a větší počty stran budu tisknout jinde, spíš potřebuji pohotovostní možnost vytisknout menší počty.Asi bude lepší laser, ale není to podmínka.... Znám argument levné pořizovací náklady = drahý tisk, ale kde je správný kompromis ?

Díky předem za konkrétní náměty.
Změna kategorie, původně: Hardware (karel)

No,kdysi jsem si plnil zásobníky inkoustem,ale špinavé prsty,polité a zničené ubrusy ukončily tuto amatéřinu. Obvzláště v této době,levných tonerů nelze inkous moc doporučovat. Navíc prášek nikdy nezaschne,ale inkoust ano. Pokud chce tisknout jen do školy,tak jednoznačná volba - laser.

Taky se připojuju k hlasování pro laser.

Po létech s HP a experimenty s Brotherem a Samsungem jsem zakotvil u Dellu a jsem moc spokojen. BTW ten můj má jednoduchý (k pochopení) manuální duplex, že nemusím nijak přetáčet vytištěné stránky, jen je strčím z jednoho šuplíku do druhého.

Původně jsem multifunkci s barvou nechtěl, ale zatím se mi ten brother navržený JoPem zdá být nejlepším řešením (varianta s wifi). Má tato tiskárna nějaké automatické samočištění, aby inkoust nezaschnul ?

Pokud opravdu vytiskne na jednu černou kazetu cca 2000 stran, náklady na samočistění by neměly být nijak dramatické :-)

Ahoj,
nákup jsem vzhledem k jiným prioritám po původním dotazu v srpnu dočasně odložil, ale teď už tiskárnu potřebuji pořídit.

Definitivně se rozhoduji mezi těmito finalisty :
inkoust Brother J-105
produkt

nebo
laser HP 1102
http://www.czc.cz/hewlett-packard-laserjet-p1102_2 /75808/produkt

Dohledatelné recenze jsou u obou tiskáren spíše neutrální, odpovídají cenovému low-endu.

Co je podle vás na doma pro zamýšlené použití lepší ? Jak to s reálnými náklady na tisk ? Prý při malém počtu stránek může být reálně dražší provoz inkoustovky (samočistění)? Lze u HP požívat některý z "noname" tonerů, nebo je nutné počítat s nákupem originálů ? Opravdu je problém u inkoustovky ze zasycháním inkoustů ?(budu tisknout čb, ty barevné nepotřebuji)

Díky předem.

Mo chtěl jsem poradit, ale tak trochu jsem očekával i nějaké důvody. Proto se ptám tady, a ne v prvním obchodě na náměstí. A rady "kup si to kvůli tomu, že to mám doma taky" na odborném fóru nevyhledávám, to se můžu zeptat kohokoliv jinde.

Nechci se tě dotknout, jsem rád že mi věnuješ čas, ale zatím fakt nevím, proč mi doporučuješ právě toho samsunga. Já na něm nic vyjímečného třeba oproti tomu Xeroxu nebo HP nevidím. V čem má výhodu ?

Já mám podobný problém. Chci multifunkci (skener se hodí), dostal jsem doporučení na nějaký Brother, umí tisknout oboustranně automaticky, ale já to chci jen na takové malé domácí žvýkání a dva tisíce za oboustranný tisk co doma asi nevyužiji se mi zdá moc. Byl jsem se zeptat v jednom PC qelbu, prý Brother moc neprodávají. Asi nakonec koupím tohle:
samsung-sl-m2070w-d456145.htm
nebo podobnou bez wifi, je asi o tři stovky levnější (hlavně kvůli ceně, náklady na jednu stránku neřeším, co jsem měl doma dvě laserové tiskárny, na to množství co jsem tisknul mi stačil ten toner co tam byl od výrobce).
A pokud se rozhoduješ mezi dvěma určitými a tady se ti nedostane přiměřená rada, hoď si korunou.
Ale jako student bych asi pouvažoval o nějaké barevné.

No ale to je přesně to, co řeším : čb tisk na domácí použití. Takže srovnávám náklady na čb tisk konkrétní inkoustovka (protože má výrazně levnější náplně, než ostatní) x konkrétní laser. Skener ani kopírku ani barevný tisk nepotřebuji.

Možná ten Phaser 3010B je lepší volba, než HP -- děkuji za tip.