Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Málo systémových prostriedkov pri nefocusovanej aplikácii

Vie mi niekto toto vysvetliť?

Keď vypálim DVD, tak vždy ho kontrolujem nástrojom Synchronizácia adresárov v Total Commanderi. Takto som to robil aj teraz. Počas kontrolovania som si robil niečo iné. Teraz ale vznikol taký problém, že ak prepnem na inú aplikáciu, čiže Total Commander stratí focus, tak okamžite mi spomalí kontrola z 6 MB/s na 1 MB/s. Nikdy predtým sa mi to nestalo. Možno pomôže reštart, ale ide mi o to, aby som pochopil, prečo?

Když má aplikace focus předpokládá se, že uživatel se na ni soustředí a je žádoucí, aby proces probíhal co nejrychleji (= největší čas CPU a RAM). Pokud se předpokládá, že proces může trvat déle a aplikace focus ztratí, může se potom omezit přidělený čas CPU, aby jej měly jiné aplikace více.

Poznámka: není to úplně pravda :-D

Skontroluj UDMA pre disk aj mechaniku (spravca zariadeni - radice IDE).
Inac moze to suvisiet aj s tym aka aplikacia potom ziska focus, aku ma prioritu apod., pozri si aj spravcu uloh ze ci nieco nezere 100% CPU.
Inac vseobecne rychlost zavisi aj od mnozstva a velkosti suborov ktore kontrolujes, takze by som si to overil este raz ci to nebola len nahoda.

Ta rychlost kontroly jde myslím do kvítek s velkým množstvím malých souborů ne ? Jinak je lepší /rychlejší/ použít nějaký sw na principu accuhash. Vytvořit kontrolní součty a vypálit to na dvd potom spustit testování. Pak můžeš dvd otestovat třeba za rok jestli je OK...

Presne, v tc staci vytvorit sfv/md5 a tento soubor ponechat v rootu adresare a vypalit s cd/dvd. Pak na tento soubor staci poklikat a uz se kontroluje.
Pokud bude namitka ze nejdou vytvaret hashe i v podadresarich stisknete Ctrl+B, pak vyberte vsechny soubory a ...
Vytvareni si pro caste pouzivani dej do tlacitkove listy (TC) jako ikonu s prikazem cm_CRCcreate a soubory i z podadresaru cm_DirBranch.

Jo, ale u mnoho malych souboru i toto reseni na rychlosti neprida. To by musel vse zabalit do jednoho archivu, treba rar, tar, atp...
Kdyz se jedna o dulezity data, pak v raru pridat nekolik procent dat pro opravu archivu, v zadnem pripade nevolit solid archiv a je vetsi jistota. Bohuzel tuto dobrou funkci jsem u 7zip nenasel.